ونگر: امسال رقابتی ترین سال لیگ جزیره است؛ پوگبا خرید خوبی است

آرسن ونگر درباره انتقال پل پوگبا به منچستریونایتد، رقابت تیم های انگلیسی در لیگ برتر، وضعیت نقل و انتقالات و پول های رد و بدل شده و همچنین وضعیت بازیکنان خودش صحبت کرده است.

آرسن ونگر اذعان کرده است که انتقال پل پوگبا به منچستریونایتد، تمام فاکتورهای لازم در یک انتقال را داراست. ونگر پیش از این، رقم انتقال پل پوگبا به منچستریونایتد را “دیوانه وار” توصیف کرده بود. پل پوگبا در بامداد روز گذشته با انتقالی 89 میلیون پوندی – به همراه بندهای اضافی که می تواند رقم انتقال را بالاتر ببرد – به شیاطین سرخ پیوست.

به گزارش سایت Sky Sports، با وجود اینکه سرمربی آرسنال به این معتقد است که منچستریونایتد یکی از پر مشتری ترین استعدادهای جهان را به خدمت گرفته است، اما همچنان فکر می کند که آن ها پول زیادی را برای پوگبا پرداخته اند. وی در این باره بیان داشت:

ارزش یک بازیکن به استعداد او، قدرتمند شدن مورد انتظار تیم پس از جذب او، سن او و البته که رقم فروش احتمالی او به باشگاهی دیگر بستگی دارد. وقتی درباره پوگبا صحبت می کنیم، درباره کسی صحبت می کنیم که تمام باکس ها را تیک می زند. با این حال، ما در سیستمی هستیم که تحت کنترل ما قرار ندارد. باید رقم هایی را پرداخت کنیم که پیش از ما کسان دیگری پرداخت کرده اند. این رقم به خاطر افزایش در دسترس بودن پول، بالاتر رفته است. به همین دلیل است که ما برای اولین بار، 100 میلیون پوند را رد کرده ایم.

سرمربی آرسنال معتقد است که انتقال رکوردشکن پل پوگبا، نمونه ای خوب برای وضعیت حاکم بر بازار است، بازاری که در آن باشگاه های انگلیسی – در مقایسه با سایر همتایان اروپایی شان – مجبور به پرداخت پول بیشتری هستند. ونگر در این باره گفت:

این باعث می شود که بازار، غیر قابل پیش بینی تر شود. در حالی که در گذشته می شد رقم یک بازیکن را به طور نسبی ارزش گذاری کرد، اکنون هویت باشگاه خواستار بازیکان بیش از هر چیز در رقم انتقال اهمیت دارد. اگر یک باشگاه انگلیسی باشید و برای جذب یک بازیکن به اسپانیا باشید، تورم فوری در قیمت آن بازیکن، گریبان شما را می گیرد. قیمت پرداخت شده برای بازیکنان در لیگ فرانسه، بین تیم های فرانسوی، منطقی است. حال اگر یک تیم انگلیسی برای جذب آن بازیکن وارد عمل شود، قیمت فوراً بالا می رود، زیرا آن ها می دانند که در انگلستان پول زیادی وجود دارد.

در حالی که تقریباً همه تیم های انگلیسی در تابستان جاری هزینه های سنگینی را برای جذب بازیکن انجام داده اند، آرسنال فعالیت های محدودی را داشته است و گرانیت ژاکا تنها بازیکن مشهوریست که راهی استادیوم امارات شده است. با این حال، عملکردهای خوب ویلشر در هفته های گذشته، ونگر را امیدوار کرده است که او را در تمام طول فصل پیش رو در اختیار داشته باشد. سرمربی آرسنال درباره ویلشر گفت:

او سال بسیار بزرگی را پیش رو دارد. باید بگویم که روند آماده سازی او دلگرم کننده بوده است. او جدیداً یک مصدومیت کوچک را داشت، اما به نظر می رسد که مصدومیت بسیار کوچکی باشد. یقیناً برای اینکه فصل خیلی خوبی را داشته باشیم، به این نیاز داریم که یک جک ویلشر خیلی خوبی را داشته باشیم.

در این فصل، آرسن ونگر برای بیستمین فصل پیاپی، توپچی ها را هدایت خواهد کرد. با وجود اینکه هواداران آرسنال از آرسن ونگر انتظار دارند که او در پایان فصل تیمشان را به یک افتخار برساند، او از “بیشترین برابری در کیفیت تیم های لیگ برتر” صحبت کرده است. وی در این باره اظهار داشت:

چه کسی انتظار داشت که فصل گذشته لسترسیتی قهرمان شود؟ هیچکس. امروزه باید در نظر بگیرید که 7 یا 8 تیم تونایی قهرمانی در لیگ برتر را دارند. همیشه یک تیم غافلگیر کننده وجود دارد و بعد از آن، 6 یا 7 باشگاه را داریم که برای قهرمانی در لیگ برتر می جنگند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − شانزده =

رفتن به نوارابزار