کهکشانی های مادریدی فاتح جام اروپا

پیروزی 3 – 2 رئال مادرید در سوپر جام اروپا مقابل سویا

زین الدین زیدان نام خود را در کنار بزرگانی مانند کارلو آنچلوتی و یوهان کرایف قرار داد. پس از آنکه در فصل گذشته، زیدان همراه با مادرید ها فاتح لیگ قهرمانان شد، وی به هفتمین فردی تبدیل شد که به عنوان مربی و بازیکن لیگ قهرمانان را فتح کرده است. زیدان همچنین هشتمین فردی است که در اولین فصل حضورش در یک تیم فاتح لیگ قهرمانان اروپا می شود.

پیش از زیدان، لوییس انریکه، کارلو آنچلوتی، یوهان کرایف، دیگو سیمئونه و پپ گواردیولا موفق شده بودند سوپر جام اروپا را به عنوان بازیکن و مربی فتح کنند.

یوهان کرایف اولین فردی بود که موفق به ثبت این رکورد شد. وی در سال 1972 به عنوان بازیکن به این عنوان رسید و 20 سال بعد با بارسلونا به عنوان مربی این عنوان را فتح کرد.

کارلو آنچلوتی سلطان سوپر جام ها است. او در سال 1989 و 1990 همراه با میلان به عنوان بازیکن و در سال 2003 و 2007 همراه با میلان به عنوان مربی و در سال 2014 همراه با رئال مادرید به عنوان مربی فاتح این جام شده است.

گواردیولا و انریکه در سال 1997 به عنوان بازیکن در کنار هم در بارسلونا فاتح این جام شدند. پپ در سال های 2009 و 2011 همراه با بارسلونا و در سال 2013 همراه با بایرن مونیخ، به عنوان مربی نیز این عنوان را به دست آورد. انریکه نیز به عنوان مربی با بارسلونا سال گذشته این عنوان را کسب کرد.

دیگو سیمئونه نیز در سال 1999 همراه با لاتزیو، به عنوان بازیکن فاتح سوپر جام اروپا شد و در سال 2012 همراه با اتلتیکو مادرید، به عنوان مربی، به این افتخار دست یافت.

74 دیدگاه در “کهکشانی های مادریدی فاتح جام اروپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 2 =

رفتن به نوارابزار