تغییرات در سبک و سیاق لیگ قهرمانان روپا

تغییر در سبک و سیاق لیگ قهرمانان اروپا

خبرگزاری ایسنا: به نقل از آس، اتحادیه فوتبال اروپا با همکاری انجمن باشگاه های اروپا قصد دارد از سال 2018 تغییراتی اساسی در لیگ قهرمانان اروپا به وجود آورد.

روزنامه آس اسپانیا نوشت: بر اساس اعلام یوفا لیگ قهرمانان اروپا در مرحله گروهی با 32 تیم و در هشت گروه چهار تیمی برگزار خواهد شد. سهمیه تیم های اروپایی اما اینگونه است:
16 تیم از چهار لیگ برتر اروپا یعنی انگلیس، ایتالیا، آلمان و اسپانیا. سه تیم نخست هر لیگ به صورت مستقیم راهی لیگ قهرمانان اروپا می‌شوند و تیم چهارم هم از بین تیم‌هایی خواهد بود که بیشترین حضور را در لیگ قهرمانان اروپا داشته است. به این ترتیب تیم های بایرن مونیخ، لیورپول، منچستریونایتد، میلان، یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا حتی اگر سهمیه را هم کسب نکنند، در لیگ قهرمانان حاضر خواهند بود و این بیش از هر تیمی به سود میلان و لیورپول است.
6 تیم هم از سه لیگی که در رده 5 ، 6 و 7 اروپا قرار دارند یعنی لیگ فرانسه، پرتغال و روسیه در لیگ قهرمانان اروپا حضور خواهند داشت. 5 تیم از لیگ هایی که در جایگاه 8، 9، 10، 11 و 12 قرار دارند یعنی لیگ های اوکراین، بلژیک، هلند، ترکیه و سوئیس و 5 تیم دیگر هم از دیگر لیگ های اروپایی به مرحله گروهی راه خواهند یافت.

38 دیدگاه در “تغییرات در سبک و سیاق لیگ قهرمانان روپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + یک =

رفتن به نوارابزار