مورینیو زمان زیادی را صرف انتخاب بازیکنان مورد نظرم کردم. منچستر من چون منچستر فرگوسن بیشتر نتیجه گراست

ژوزه مورینیو در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با بورنموث درباره نقل و انتقالات تیمش، میزان آمادگی بازیکنانش، هجومی بودن یا نبودن منچستریونایتد تحت نظر او و همچنین درباره عدنان یانوزای صحبت کرد.

منچستریونایتد روز یکشنبه در اولین بازی فصلش در لیگ برتر، مهمان بورنموث خواهد بود و ژوزه مورینیو اولین تجربه سرمربیگری در انگلستان با باشگاهی غیر از چلسی را تجربه خواهد کرد. این سرمربی پرتغالی، روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با بورنموث حاضر شد و به سوالات خبرنگاران جواب داد.

به گزارش سایت Sky Sports، شیاطین سرخ در این تابستان خریدهای بزرگی را داشتند. اریک بایلی، هنریک مخیتاریان، زلاتان ابراهیموویچ و پل پوگبا، 4 خرید جدید تیم قرمز پوش شهر منچستر را شامل می شوند. این خریدها خیلی زودتر از مهلت به پایان رسیدن بازار نقل و انتقالات انجام شدند که در مقایسه با دوران دیوید مویس و لوئیس فن خال، تفاوت بزرگی را در شیوه حضور منچستریونایتد در بازار ترنسفرهای تابستانی نشان می دهد. ژوزه مورینیودرباره خریدهای جدیدش گفت:

اول از همه باید بگویم که من آن ها را نخریدم. من پول کافی برای پرداخت چنین مبالغی را ندارم. بنابراین تمام تقدیرها باید از باشگاه و پتانسیل هایش باشد. نه فقط پتانسیل های اقتصادی اش، بلکه اهمیتی که باشگاه برای جهان فوتبال و جذب بازیکن هایش دارد. فکر می کنم من در جذب این بازیکنان نقش داشتم، زیرا بسیار با برنامه بودم. فکر می کنم برخی سرمربیان هستند که شک هایی را دارند. نمی دانم که اسم دقیق آن چیست، اما تصمیم گرفتن برای آن ها سخت است. تقریباً تصمیم خود را درباره موضوعی گرفته اند که ناگهان ایده دیگری به سرشان می زند. در این هنگام، باشگاه حس می کند که شما به عنوان سرمربی اطمینان زیادی را از تصمیمتان ندارید. من از همان روز اول بسیار با برنامه بودم. از ماه دسامبر، دیگر شغلی نداشتم. بارها و بارها بازی های منچستریونایتد را تماشا کردم. با فکر و ایده های خودم درباره تیم به منچستریونایتد اضافه شدم و وقتی که به تیم پیوستم، آماده پیاده کردن برنامه هایم بودم.

این چیزیست که دوست دارم داشته باشم. اینکه برای هر پست، چندنفر را مشخص کنم. در این صورت، اگر نفر اول را نتوانستید بخرید، گزینه دوم، سوم و چهارم در کار خواهد بود. هر بار گزارشی را برای هئیت مدیره می نوشتم و فکر می کنم که آن ها می توانستند از ثبات تحلیل هایم آگاه شوند. گزینه هایم روی میز باشگاه بود. پس از این، به قدرت باشگاه نیاز بود و آن ها بسیار قدرتمند و خوب کار کردند و تمام نقل و انتقالات را قبل از 14 آگوست نهایی کردند. آن ها تا 30 آگوست وقت داشتند، ولی نه، تا قبل از 14 آگوست کار را تمام کردند.

شیوه مبتنی بر نظم و ساختار لوئیس فن خال در منچستریونایتد، متناسب با سبک مورد علاقه فوتبال آن ها نبود و در 2 فصل اخیر،  شنیده شدن شعار “حمله، حمله، حمله” در اولدترافورد تقریباً به یک عادت تبدیل شده بود. منچستریونایتد، ژوزه مورینیو را به خدمت گرفته است تا این سبک بازی را تغییر دهد، اما این سرمربی پرتغالی هشدار داد که نتیجه را فدای سبک بازی نخواهد کرد. وی در این باره گفت:

من در سال 2004 به انگلستان آمدم و منچستریونایتد را یک تیم “برنده” یافتم، نه یک تیم همیشه هجومی. گاهی اوقات در مقابل منچستریونایتد بازی کردم و آن ها تیم دفاعی زمین بودند. در بازی رئال مادرید- منچستریونایتد در شهر مادرید، یونایتد تنها 2 بار از خط نیمه زمین عبور کرد و وین رونی در سمت چپ زمین به کار گرفته شده بود تا از نفوذ مدافع راستم جلوگیری کند.

من همیشه منچستریونایتد را تیمی برنده با یک فلسفه هجومی دیدم، اما نکته مهم در برنده بودن آن بود. این باید چالش یونایتد باشد، این که در عصر جدید لیگ برتر که بسیار سخت تر از گذشته است، تیمی برنده باشد. بنابراین کار ما بسیار سخت است، اما در هر حال می خواهیم برنده بازی ها باشیم. در چنین وضعیتی، برای پیروزی در بازی های جدا از هم و گاه و بی گاه، می توانید بد بازی کنید. اما برای قهرمانی در رقابت ها باید خوب بازی کنید.

ژوزه مورینیو درباره اولین تجربه سرمربیگری اش به عنوان سرمربی یونایتد در لیگ برتر گفت:

شروع کردن فصل، بسیار سخت تر شده است. مخصوصاً از این خاطر که پیش فصل کوتاه تر شده است و بازی فوتبال کمتر  از سایر بخش ها (بخش های تجاری، اشاره به هفته بد منچستریونایتد در تور پیش فصل چین که با نیمه کاره ماندن آن به پایان رسید) در  آن اهمیت دارد. فرض کنیم امروز، روز اول تمرینات است. من می خواهم که با 33 جلسه تمرین به استقبال لیگ برتر بروم، اما نصف بازیکنانم در تمرینات حضور ندارند، زیرا نیمی از بازیکنان باید به طور قرضی از تیم جدا شوند یا به تیم زیر 21 سال و زیر 18 سال بروند. به جای 33 جلسه تمرینی که 10 تا 15 سال پیش چیزی معمول به حساب می آمد، من بازیکنانی را دارم که با 8 جلسه تمرینی به استقبال لیگ برتر می روند.

در چنین شرایطی، نمی توان لیگ را همچون یک قطار شروع کرد. می توان لیگ را خوب و در وضعیت قابل قبول برای پیروزی در بازی ها شروع کرد. دیدار با بورنموث برایمان بسیار سخت خواهد بود، اما برای پیروزی در آن، وضعیت خوبی داریم. با این حال، بالاترین آمادگی را نداریم. کسب چنین حدی از آمادگی در این مقطع امکان پذیر نیست.

ژوزه مورینیو در ادامه درباره تیم بورنموث گفت:

آن ها همان سرمربی فصل قبل خود را دارند و همان بازیکن هایی را دارند که باآن ها از چمپیون شیپ به لیگ برتر آمدند. بورنموث طرز بازی اش را نسبت به گذشته عوض نکرده است. آن ها تیم با ثبات و خوبی هستند و بازی سختی را برایمان رقم خواهند زد.

سرمربی منچستریونایتد در پاسخ به این سوال که چگونه می خواهد عصبانیت و نا امیدی هواداران تیمش را از سال های اخیر پاک کند، بیان کرد:

با حرفه ای بودن. ما در اینجا نیستیم تا خوش بگذرانیم یا از آفتاب لذت ببریم. در اینجا هستیم تا کار کنیم و همه چیز را در اختیار باشگاه بگذاریم.


مورینیو درباره جدایی قرضی عدنان یانوزای و پیوستن او به ساندرلند گفت:

یانوزای در برنامه های من جا دارد و به همین دلیل است که به طور قرضی از باشگاه جدا شده و به باشگاهی لیگ برتری پیوسته است. می خواهم که تمام زمینه های پیشرفت و بازی های خوب او را فراهم کنم. او در جایی مناسب خواهد بود و از داشتن یک سرمربی که علاقه زیادی به او دارد، بهره خواهد برد. امیدوارم که همه چیز برای او خوب پیش برود، زیرا ما او را در اینجا می خواهیم.

او در پایان درباره هدفش برای قهرمانی در لیگ برتر گفت:

ما حس می کنیم که یکی از کاندیداهای قهرمانی در لیگ برتر هستیم. می دانیم که دیگران هم همین جاه طلبی ما را دارند. در پایان فصل، اگر تیمی که قهرمان شده بهتر از ما بوده باشد، خیلی هم خوب است. فوتبال یعنی همین. در حال حاضر به عنوان باشگاه منچستریونایتد، ما نمی توانیم حرفی غیر از تلاش برای قهرمانی بزنیم. ما قصد داریم برای قهرمانی بجنگیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + نه =

رفتن به نوارابزار