جیمی کرگر:‌ ضعف در خط دفاع لیورپول وجود دارد؛ پول فروش بنتکه باید صرف جذب دفاع شود

لیورپول در دو بازی اخیر 5 گل از حریفان دریافت کرده است.

جیمی کرگر، اسطوره باشگاه لیورپول که در حال حاضر به عنوان کارشناس شبکه اسکای اسپورت فعالیت می کند، پس از شکست لیورپول مقابل برنلی، به شدت از خط دفاعی تیم سابق خود انتقاد و عنوان کرد، این تیم از سال‌ها پیش با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش Skysport، قرمزهای مرسی‌ساید که فصل را با پیروزی خیره کننده مقابل آرسنال در امارات آغاز کرده بودند، در دومین دیدار خود، با دو گل مغلوب برنلی شدند تا حالا تیم کلوپ در همین ابتدای فصل خود را زیر فشار انتقادات ببیند. لیورپول در بازی مقابل آرسنال نیز علی‌رغم کسب سه امتیاز، سه گل دریافت کرد اما شیرینی شکست آرسنال آن هم در خانه این تیم، مانع از دیده‌شدن نقاط ضعف خط دفاعی بندرنشینان شد.

حال و با توجه به این آمار، جیمی کرگر در گفتگو با اسکای از مشکلات عدیده لیورپول در خط دفاعی انتقاد کرد و گفت:

خط دفاعی لیورپول به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. از زمان برندن راجرز این گونه بوده و متاسفانه به نظر می‌رسد هنوز هم حل نشده باقی مانده است.کلوپ در تمام تابستان نقل و انتقالات باشگاه را زیرنظر داشت اما به جای تقویت خط دفاعی که نیاز اصلی تیم بود، پول‌های هنگفت در انتهای دیگر زمین هزینه شدند. فراموش نکنید که لیورپول در بازی مقابل آرسنال هم سه گل دریافت کرد و علی‌رغم پیروزی، بازی ضعیفی در خط دفاعی از خود نشان داد.

با این حال، نوع دفاع در بازی امروز با بازی هفته قبل کاملا متفاوت بود. چرا که در مقابل برنلی، لیورپول مالکیت توپ را در اختیار داشت و زمان زیادی را صرف دفاع از دروازه خود نکرد. با این حال در معدود ضد حملات برنلی نیز آسیب‌پذیر نشان داد. در بازی مقابل آرسنال اما شرایط کاملا متفاوت بود. در آن بازی این لیورپول بود که ضدحمله می‌زد و متاسفانه لیورپول در هر دو بازی در خط دفاعی ضعیف عمل کرد.

گرِی، مهاجم برنلی، هر زمان که اراده می کرد،کلاوان و لوورن را به دردسر می‌انداخت. در چنین وضعیتی، گل دوم بازی را تمام کرد. چرا که جبران دو گل مقابل تیمی چون برنلی که در کارهای دفاعی بسیار خوب عمل می کند، بسیار دشوار است.

تمام این مشکلات در حالی بیان می‌شود که یورگن کلوپ در تابستان،راگنار کلاوان را به خدمت گرفت اما کرگر معتقد است در حالی که به روزهای پایانی بازار نقل و انتقالات نزدیک می‌شویم، لیورپول هنوز در بخش دفاعی نیاز به تقویت دارد:

به نظر می‌رسد آن‌ها هنوز هم در فاز دفاع به تقویت نیاز دارند. حتی به یک هافبک دفاعی که نبض بازی را در دست بگیرد و جریان بازی را تحت کنترل داشته باشد. جوردن هندرسون یک هافبک دفاعی تخصصی نیست و لیورپول در این پست تنها امره جان را در اختیار دارد چرا که لوکاس احتمالا در لیست فروش تیم قرار گرفته است.تمام این موارد را می توان درباره پست مدافع چپ نیز به کار برد. جایی که در بازی امروز، جیمز میلنر در آن به میدان رفت. بنابراین، لیورپول در بخش دفاعی نیاز به تقویت دارد و آن‌ها باید تا 31 آگوست با پول حاصل از فروش بنتکه، بهترین گزینه های موجود را به خدمت بگیرند.

40 دیدگاه در “جیمی کرگر:‌ ضعف در خط دفاع لیورپول وجود دارد؛ پول فروش بنتکه باید صرف جذب دفاع شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − هفت =

رفتن به نوارابزار