زین الدین زیدان یوهان کرایف مادرید خواهد شد

با شرایط زمان و مکان متفاوت، مقایسه همیشه خوب از آب در نمی آید اما این زیدان، از خیلی جهات یاد آور یوهان کرایف فقید است.

یوهان کرایف به هدایت بارسلونا انتخاب شد و هیچکس نتوانست حرفی بزند. نه بازیکنان، نه هوادارن و نه کل اعضای باشگاه. در آن لحظه همه فقط می دانستند که او یک اسطوره است و فارغ از اینکه آیا می تواند یک مربی بزرگ باشد یا خیر، همه به او احترام گذاشتند.

آمدن زیدان به رئال مادرید به عنوان مربی، شباهت زیادی به پیوستن کرایف به بارسلونا داشت. دو فوتبالیست بزرگ سابق، دو چهره اسطوره ای باشگاه، دو مرد محترم با شخصیت بزرگ و هیچکدام با قرارداد مولتی میلیونی مربی باشگاهشان نشدند. هر دو زمانی آمدند که مدیران دو باشگاه به دنبال چهره ای بودند که برای ناکامی ها به او تکیه کنند و هر دو در اولین فصل حضورشان، تیمشان را قهرمان اروپا کردند.

گذشته، نمی تواند آینده را تضمین کند. اگر فردی به عنوان یک بازیکن اسطوره ای هم مربی یک باشگاه شود، تنها فایده ای که برای او دارد، احترام اولیه است اما در ادامه باز هم نتایج است که باعث می شود چگونه با شما رفتار شود. حالا ما مادرید را پر از مصدوم می بینیم اما باز هم یک ترکیب فوق العاده از رئال مادرید به میدان می رود و فوتبالی روان و زیبا بازی می کند.

رافا بنیتز به کاسمیرو اعتماد نکرد، اما همه ما می دانیم که این پسر خیلی لایق است. او آنقدر خوب کار کرده که هیچکس نمی تواند انتقاد کند. بر روی نیمکت، بزرگانی مانند ایسکو و هامس را می بینیم و در مقابل موراتا و آسنسیو هستند که بازی را آغاز می کنند. از گرت بیل هم نگذریم. هنگامی که کریس رونالدو در میدان باشد، به او کمتر توجه می شود اما همه می دانند او چقدر از خود گذشته است و به همه بازیکنان اطرافش کمک می کند. در بازی دیشب او درخشان ترین مرد میدان آنوئتا بود و همه این ها یعنی شجاعت زیدان. درست مانند یوهان کرایف.

حالا با بازگشت قریب الوقوع بازیکنان مصدوم و محروم، 90 دقیقه بازی کردن در تیم زیدان سخت است. حتی برای کریس رونالدو. یک رقابت سالم در رئال مادرید برای قرار گرفتن در ترکیب تیم، در جریان است و باید منتظر بمانیم تا بببینیم با آمدن بنزما، مودریچ، رونالدو و کیلور ناواس، چه کسانی انتخاب زیدان خواهند بود. مطمئنا همه ستاره های مادرید می دانند که نمی توان همه آنها را با هم به زمین فرستاد و با این قضیه با احترام برخورد خواهند کرد و زیدان نیز مثل سابق، بدون توجه به سن، سابقه یا قیمت بازیکن، به شایسته ها بازی خواهد داد.

این را به یاد داشته باشید که یوهان کرایفِ مادریدی ها ممکن است رونالدو را هم در بعضی از بازی ها، روی نیمکت بنشاند و او مجبور این را قبول کند. به خاطر زیدان و مهم تر از همه به خاطر تیمش. آیا او به اندازه کرایف در مربیگری افتخار کسب می کند؟ به زمان هم زمان بدهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

رفتن به نوارابزار