شگرت: هنوز ویزا نگرفته ام / از استعفای لعلی متاثر شدم / مشکلات از خودمان منشا میگیرد

پیتر شگرت سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان در گفتگو با خبرنگار سایت  میگوید تا کنون ویزای افغانستان را دریافت نکرده است. او که فردا مستقیم از آلمان به لبنان پرواز خواهد کرد در خصوص خداحافظی علی عسکر لعلی دستیارش در تیم ملی نیز صحبت کرده است.

شگرت در این گفتگو گفته است:

ما در حال حاضر با مشکلات زیادی روبرو هستیم. بیشتر مشکلات از خود ما منشا می گیرد. من از استفای علی عسکر لعلی خیلی متاثر هستم. فردی که چندین سال در تیم ملی فوتبال افغانستان زحمات زیادی کشیده است. من در این وضعیت فقط می توانم بگویم که خیلی متاسفم هستم و جای دارد تشکری کنم از تمام تلاش های لعلی برای تیم فوتبال افغانستان و کمک هایی که در طول ۱۰ ماه گذشته برای من کرده است.

من و بازیکنان همه لعلی را یادخواهیم کرد اما باید به تصمیم او احترام بگذاریم.

مشکل دیگر این است که من تا هنوز موفق نشدم ویزای افغانستان را بدست بیاورم. من نمی توانم به افغانستان بی آیم و بازی با لبنان را آماده کنم.  من تا هنوز نمیدانم که چرا فدراسیون فوتبال افغانستان برای من ویزا آماده نکرد تا در مراسم افتتاحیه لیگ برتر شرکت کنم. واقعا نمی دانم.

اما این را میدانم که این مسئله یک مشکل بزرگی است که یک سرمربی تیم ملی فوتبال مسابقات لیگ داخلی آن کشور را نتواند ببیند. برایم جالب نیست از جای که زندگی می کنم بازی ها را ببینم. من باید در آنجا حضور می داشتم.

اما من هر روز با مصطفی مهرزاد سرپرست تیم و علی آقازاده دبیر کل فدراسیون  در ارتباط هستم. بعضی اوقات از اعضای فدراسیون نیز درخصوص اوضاع فوتبال افغانستان معلومات می خواهم به هر صورت دور از کشور نیز از روند فوتبال  افغانستان ملاحظاتی دارم، اما خواست من از فدراسیون افغانستان این است که در زودترین فرصت مشکل ویزای من را برطرف کرده تا بتوانم به افغانستان بیاییم.  بعد از ۱۰ ماه از حضوم در تیم ملی فوتبال افغانستان این اولین بازی دوستانه ای است که برای ما تنظیم و هماهنگ میشود.

من امیدوارم فدراسیون فوتبال افغانستان در عدم موجودیت من نیز بتواند مسابقه دوستانه را هماهنگ کند. این اولین مسابقه خواهد بود که نمی توانم بازیکنان را از کابل همراهی کنم ، زیرا تاهنوز مشکل ویزای من برطرف نشده است. من فردا مستقیم به لبنان می روم و امید دارم به عنوان مربی تیم ملی فوتبال افغانستان از آنجا ویزا بگیرم و به افغانستان بیاییم.

از امروز به فکر پرواز خود به لبنان هستم و تا چند روز پیش در آلمان منتظر کارهای ویزایم به افغانستان بودم اما متاسفانه این مسئله حل نشد. برنامه من این بود که در تاریخ ۲۴ آگوست به کابل بیاییم و از بازیکنان و لیگ برتر افغانستان دیدارکنم و آماده سفر به لبنان شویم. اما تاهنوز موفق به آمدن نشدم. من ۷ روز را ا ز دست دادم و تنها علت هم نداشتن ویزا بود. برایم سخت و غیر باورکردنی خواهد بود که چطور با مشکلات خود کنار بیاییم.

Profile photo of منصور صمدی

منصور صمدی

طرفدار بارسلونا و همه بازیکنان تاریخش Telegram.me/gozreshv3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − هفت =

رفتن به نوارابزار