لیورپول بیشترین گل زده در وقت های اضافه را دارد

 

سر آلکس فرگوسن بی شک یکی از بزرگترین مربیان تاریخ فوتبال است. یکی از میراث سر الکس در فوتبال، فرگی تایم است. فرگی تایم به دقایق بعد از 90 گفته می شود که یونایتد در آن موفق به گلزنی شده است. گل هایی بعد از دقیقه 90 که سرنوشت را عوض کرده است.

به نقل از دیلی میل، منچستریونایتد در بازی با هال سیتی در دقیقه 93 توسط مارکوس رشفورد به گل پیروزی رسید و مورینیو گفت که تیمش در فرگی تایم به گل رسیده است . اما آیا این یونایتد است که استاد گلزنی در دقایق بعد از 90 است؟ نه اینطور نیست. این نکته وقتی جالب می شود که بدانید رقیب دیرینه یونایتد، لیورپول استاد گلزنی در آن دقایق است.

قرمز های آنفیلد از دقیقه 90 به بعد 28 گل به ثمر رسانده اند. از ابتدای آغاز لیگ برتر. بی شک خاطره انگیز ترین و مهم ترین آن ها، گل بازی به نیوکاسل در 3 آوریل سال 1996 است. جایی که گل لیورپولی ها سبب پیروی 4 بر 3 آن ها شد. روی اوانز، مربی وقت لیورپول در این مورد گفت:

اگر هر بازی به مانند این باشد، یک مربی در ظرف 6 ماه خواهد مرد.

 

1

 

آرسنال با 21 گل در رتبه بعدی است. یکی از خاطره انگیز ترین گل های آرسنال در این دقایق مربوط به بازی با لیورپول در آنفید در 3 مارس 2012، رابین فن پرسی در آن بازی در دقیقه 92 یک والی فوق العاده زد.

چلسی با 20 گل در رتبه بعدی جای دارد. بدوه هیچ تردیدی گل فرناندو تورس در اکتبر 2013 به منچسترسیتی در دقیقه 90 از یاد هواداران چلسی نخواهد رفت. تورس روی اشتباه ناستاسیچ و جو هارت صاحب توپ شد و دروازه خالی را گشود.

 

2

 

بعد از آبی ها، اورتون قرار داد. آن ها 19 بار در این دقایق به گل رسیده اند و هیچکس روی خاطره انگیز ترین آن ها شکی ندارد. گل وین رونی به آرسنال در سال 2002 پر است از خاطره. رونی بعد از یک کنترل و چرخش با یک ضربه زیبا از حدود 30 یاردی دروازه دیوید سیمن را در 16 سالگی گشود و البته روند 30 بازی بدون شکست آرسنال را هم تمام کرد.

یونایتد با 18 گل در جایگاه بعدی است. فرگی تایم است و خاطرات آن. اما حتما گل دقیقه 96 استیو بروس که قهرمانی یونایتد در سال 1993 را مسجل کرد برای خود فرگوسن هم خاطره انگیز ترین است.

 

3

 

اما یادمان نرود که هماسیه پر سر و صدای یونایتد در همین فرگی تایم در سال 2013 جام قهرمانی را از دست فرگوسن بیرون آورد. یونایتد در ورزشگاه لایت ساندرلند را با یک گل شکست داد و دقایقی باید منتظر می ماند تا سیتی نتیجه نگیرد آن ها بازهم قهرمان شوند اما آگرو در دقیقه 95 گل پیروزی سیتی را زد این باز فرگی تایم بر علیه فرگی شد.

4

39 دیدگاه در “لیورپول بیشترین گل زده در وقت های اضافه را دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

رفتن به نوارابزار