معرفی ورزشکاران مطرح افغانستان؛ مصطفی حدید بازیکنی از جنس آهن

در ادامه معرفی بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان این بار مصطفی حدید  فوتبالیست خوش قدو قامت تیم ملی افغانستان  به صورت کامل خدمت تان معرفی می شود.

نام کامل: مصطفی حدید

تاریخ تولد:25 آگوست 1988

محل تولد: کابل

باشگاه کنونی: آلتونا

سن: 28

قد: 180 سانتی متر

پست بازی: دفاع راست

پای تخصصی: هردوپا

مصطفی حدید فوتبال حرفوی اش را از سال ۲۰۰۴ و در باشگاه جرمن شینل سن آغاز کرد. او در سال ۲۰۰۷ به باشگاه انترخت نوردرستیت پیوست و در جولای سال ۲۰۰۹ به باشگاه التونا۹۳ در لیگ ۴ آلمان رفت و تا حالا در همین باشگاه بازی میکند. او تا پایان سال ۲۰۱۶ با همین باشگاه قرارداد دارد. باشگاه التونا۹۳ در حال حاضر در لیگ۵ آلمان حضور دارد.
حدید در اوایل در فاز تهاجمی بازی می کرد. او برای جرمن شنیل سن در ۵ بازی ۲ گل زد. برای انترخت نوردرسنت در ۲۷ بازی ۱۱ گل به ثمر رساند و برای باشگاه کنونی اش در ۱۴۵ بازی ۲۵ گل به ثمر رسانده است.
حدید در سال ۲۰۰۸ به تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت شد و در اوایل به عنوان مهاجم کار می کرد. او بین سال های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۰ در فاز تهاجمی تیم ملی کشور حضور داشت و ۴ گل هم زده بود. او از سال ۲۰۱۱ تا حالا به عنوان بال راست خط دفاعی افغانستان بازی می کند و در حملات تیم هم نقش دارد. حدید تا حالا بیشتر از ۱۴ بازی برای افغانستان انجام داده است.
با توجه به اینکه سن حدید رو به بلند رفتن است و افغانستان هم در حال حاضر در سمت راست دفاعی بازیکن خوبی ندارد، لازم است تا سرمربی افغانستان از همین حالا در فکر یک دفاع راست دیگر برای تیم ملی کشور باشد.

Profile photo of منصور صمدی

منصور صمدی

طرفدار بارسلونا و همه بازیکنان تاریخش Telegram.me/gozreshv3

39 دیدگاه در “معرفی ورزشکاران مطرح افغانستان؛ مصطفی حدید بازیکنی از جنس آهن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 20 =

رفتن به نوارابزار