پیتر شگرت: از لبنان نمیترسیم/ آخرین وضعیت تیم ملی در لبنان

پیتر شگرت سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان در پیامی که در صفحه فیس بوکش منتشر کرده است در خصوص شرایط روحی و فنی تیم ملی فوتبال افغانستان در ادوی لبنان نوشته است.

او از مصدومیت حمیدالله وکیلی خبر داده است و گفته است با وجودی که تیم لبنان از لحاظ کیفی نسبت به افغانستان تیم برتری است، اما وی امیدوار است تا تیمش بتواند نمایش خوبی در مقابل این تیم داشته باشد. شگرت همچنان میگوید هدفش صعود به جام ملت های آسیا است.

متن آقای شگرت در صفحه فیس بوکش:

بعد از تقریبا ۵ ماه دوباره با تیم ملی برنامه ها را شروع کردیم. به صفت یک مربی ملی برای من بسیار مهم است تا بازیکنان را ببینم، با آنها صحبت کنم و در کنارشان تمرین کنم.

بعد از بزرگترین موفقیت یا دستاوردمان درمسابقات مقدماتی، ما یک تاریخ جدید را رقم زدیم و آن حضور در دور نهایی مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا است.

در ۲۹ مارچ ما در برابر سنگاپور بهترین بازی مان را به نمایش گذاشتیم. من بسیار خرسندم که دوباره همراه با تیم ملی فوتبال افغانستان هستم. در پنچ ماه گذشته ما با مشکلات بسیار زیادی مواجه شدیم. ولی حالا ما یک بازی دوستانه با یکی از تیم های قوی آسیا یعنی لبنان داریم.

ما دیدیم که تیم لبنان در مقابل اردن یک یک مساوی کرد. آنها تیمی یک دست و فوق العاده مسنجمی هستند. درست است حریف مان تیم قوی است ولی هرگز از آنها نمی ترسیم.

ما در این بازی می خواهیم به بازیکنان جدیدمان شانس بدیم. از سویی هم در طول مدت گذشته ما گزینه دیگری نداشتیم، چون در طول چند هفته گذشته با مشکلات فراوانی روبرو بودیم.

مهم نیست که در روز مخصوص فیفا مسابقه برگزار میکنم. ما بین ۷ تا ۹ بازیکن را از دست دادیم. بعضی از آنها از طرف باشگاه های شان منع شدند، بعضی هایشان مصدوم و تعدادی هم نتوانستند که ویزا دریافت کنند و در اردوی لبنان شرکت کنند. ما امشب ما با یک اتفاق خیلی بد مواجه شدیم و آن مصدومیت حمیدالله وکیلی است که حتی مجبور شدیم او را به بیمارستان منقل کنیم.

اما خدا را شکر که مصدومیت اش چندان جدی نبود. به هر حال وکیلی در مسابقه لبنان نمیتواند تیم افغانستان را همراهی کند. همه بازیکنان تیم از اینکه او مصدوم شد شوکه شدند.

من می خواهم از فدراسیون کشور لبنان بخاطر همکاری شان در رابطه به مصدومیت وکیلی تشکر کنم. جای دارد که از از فزیوتراپ تیم اقای عدنان کورباسیچ و مهدی لطفی که نگذاشتند مصدومیت وکیلی جدی تر شود نیز تشکر کنم. و تشکری ویژه می کنم از سرپرست تیم مان، مصطفی مهرزاد که مراقب ما بود.

از فدراسیون فوتبال افغانستان به خاطر داشتن بهترین کارمندانی مثل مصطفی مهرزاد تشکری می کنم. و همچنین بخاطر روحیه دادن به بازیکنان، عوامل تیم، سرمربی  وهمه کادر فنی که همیشه ما را با روحیه و قوی می سازند.

امیدوارم سال آینده مسابقات خوبی را در دور مقدماتی صعود به جام ملت های آسیا داشته باشیم، چرا که هدف مان صعود به جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ است.

ما زمانی موفق می شویم که همه با هم باشیم. امشب بعد از مصدومیت وکیلی من متوجه انگیزه با هم بودن در تیم شدم. تمرینات تیم بدون در اختیار داشتن ۹ بازیکن دیگر کمی سخت و طاقت فرساست.

درست است که شاید کیفیت تیم ما اندکی از تیم لبنان کمتر باشد ولی با توجه به روحیه بالای که من در تیم مشاهده می کنم امیدوارم که بتوانیم یک بازی خیلی خوب مقابل لیبنان به نمایش بگذاریم.

دروازه بان دوم تیم ملی مصدوم شد / اویس عزیزی تنها شد

بر بنیاد گزازش ها از اردوی تیم ملی فوتبال افغانستان در لبنان، حمیدالله وکیلی دروازه بان دوم تیم شب گذشته در جریان تمرینات تیم ملی افغانستان در طربلس شدیدا مصدوم شده است.

به گفته سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان، مصدومیت وکیلی تا حدی جدی بوده است که وی را برای مداوای بیشتر به بیمارستان انتقال کرده اند.

پیتر شگرت سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان از غیبت این دروازه بان در بازی دوشنبه مقابل لبنان خبر داده است.

به این ترتیب با توجه به این که تیم ملی فوتبال افغانستان با دو دروازه بان به لبنان سفر کرده است در حال حاضر اویس عزیزی تنها دروازه بان این تیم در اروی لبنان است. ایمل گریوال دروازه بان سوم تیم ملی نیز به دلیل عدم دریافت ویزای لبنان از سفر به این کشور باز ماند.

تیم های ملی فوتبال افغانستان و لبنان روز دوشنبه در دیداری دوستانه به مصاف هم خواهند رفت.

گزارش تمرین تیم ملی در لبنان

سومین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال افغانستان صبح امروز با حضور ۲۴ بازیکن از ساعت ۱۱ قبل از ظهر در طرابلس لبنان برگزار شد.

در این تمرین زبیر امیری، خیبر امانی و اباسین علی خیل که به تازه گی به اردوی تیم ملی پیوستند به دلیل خسته گی مسیر سفر به صورت انفرادی و بدون توپ تمرین کردند.
بر اساس گزارش ها این تمرین در هوای گرم شهر طرابلس برگزار شده است که باعث خسته گی بازیکنان تیم ملی نیز شده است.
تمرین امروز ملی پوشان با دوش و حرکات بدنسازی و فیزیکی زیر نظر مربی بدنساز آغاز شده است و سپس پیتر شگرت بازیکنان تازه دعوت شده را محک زده است. شگرت از بازیکنانی که کمتر در ترکیب افغانستان قرار میگیرند در پست های مختلف میدان استفاده کرده و بازی آنان را نیز زیر نظر گرفته است. سپس ملی پوشان به دو تیم تقسیم شدند و به مدت تیم ساعت فوتبال بازی کردند. نکته قابل توجه تمرین امروز، حضور شریف سروری از تیم تدارکات در درون یکی از دروازه ها بود.
لازم به ذکر است که حمیدالله وکیلی به دلیل مصدومیت در تمرین امروز تیم ملی حضور نداشته و ملی پوشان با یک دروازه بان تمرین کردند. تمرین تیم ملی فوتبال افغانستان ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به پایان رسیده است. لازم به ذکر است که تمرین امشب تیم ملی در لبنان تعطیل شده است.
عکس هایی از تمرین صبح امروز تیم ملی را میتوانید در ادامه تماشا کنید:
Profile photo of منصور صمدی

منصور صمدی

طرفدار بارسلونا و همه بازیکنان تاریخش Telegram.me/gozreshv3

142 دیدگاه در “پیتر شگرت: از لبنان نمیترسیم/ آخرین وضعیت تیم ملی در لبنان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

رفتن به نوارابزار