آر بی لایپزیش 1-0 بروسیا دورتموند؛ باخت زنبورها در هفته دوم بوندس لیگا

 

مردان هازن هوتل در اولین میزبانی خود در تاریخ بوندس لیگا پیروزی را به هوادارانشان هدیه کردند.

طرفداری- تیم های آر بی لایپزیش و بروسیا دورتموند، در هفته دوم رقابت‌های بوندس‌لیگا به مصاف هم رفتند. این بازی اولین میزبانی تاریخ باشگاه لایپزیش در بوندس‌لیگا بود. حضور ماریو گوتسه در ترکیب آغازین بروسیا دورتموند از نکات بارز این دیدار بود.

رد بول آرنا

گزارش بازی

نیمه اول

در آغاز بازی دورتموند سعی در مالکیت و بازیسازی از دفاع داشت اما پرس بازیکنان لایپزیش اجازه کار به زرد و مشکی‌ها نمی‌داد. دقیقه 7 اولین موقعیت بازی روی حرکت گوتسه ایجاد شد. دریبل زنی او پشت محوطه یک ضربه ایستگاهی برای دورتموند به ارمغان آورد. روی ضربه ایستگاهی و حرکت ترکیبی کاسترو و گوتسه توپ در محوطه جریمه به شورله رسید، شوت شورله با برخورد به مدافع حریف از کنار دروازه به کرنر رفت. یک دقیقه بعد باز هم حاصل حرکت گوتسه ضربه ایستگاهی دیگری بود. این موقعیت نیز راه به جایی نبرد.

دقیقه 12 این بار نوبت میزبان بود که صاحب یک ضربه ایستگاهی شود. کایزر پشت توپ ایستاد و ارسال او با اختلاف کم از بالای دروازه به بیرون رفت. چند دقیقه بعد دورتموند هجوم خود را افزایش داد، چند حمله پیاپی توسط مدافعین برگشت داده شد تا اینکه روی یک ضدحمله بازیکنان لایپزیش صاحب موقعیت عالی شدند. در آخرین لحظه دفع توپ مدافعین دورتموند اجازه نداد تا پولسن در محوطه جریمه صاحب توپ شود.

دقیقه 19 ارسال اشملتسر روی دروازه لایپزیش با ضربه سر اوبامیانگ همراه شد، توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد روی هجوم سریع دیگری از لایپزیش توپ در محوطه جریمه دورتموند به کایزر رسید، کایزر موقعیت شوت زنی برای ورنر فراهم کرد اما ضربه مهاجم جوان لایپزیش را بورکی به راحتی مهار کرد.

دقیقه30 حرکت روده در گوشه زمین منجر به صاحب توپ شدن گوتسه در محوطه جریمه لایپزیش شد، گوتسه توپ را به شورله رساند و ضربه شورله با اختلاف اندک از کنار تیرک عمودی دروازه به بیرون رفت.

در یک ربع پایانی نیمه اول بازی فیزیکی دنبال شد. دقیقه 40 با مصدومیت بازیکن لایپزیش بازی برای لحظاتی متوقف شد. دقیقه 46 با خطای بارترا، میزبان صاحب ضربه ایستگاهی پشت محوطه دورتموند شد. باز هم کایزر پشت توپ ایستاد، این موقعیت به سرانجام نرسید تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم

بازی فیزیکی در نیمه دوم هم دنبال شد. در دقایق آغازین لایپزیشی‌ها بارها با خطاهای پی در پی بازیکنان دورتموند را متوقف کردند. یک ربع ابتدایی نیمه دوم موقعیت خطرناکی در خود نداشت. بازی با سرعت بالا دنبال می‌شد و دو بار ضربات بازیکنان میزبان با اختلاف زیاد از کنار دروازه بورکی به بیرون رفت.

لایپزیش حملات بیشتری از دورتموند ترتیب می‌داد اما کماکان توانایی ایجاد موقعیت خطرناکی را نداشتند. دقیقه 70 توماس توخل گریرو و دمبله را به جای گوتسه و کاسترو وارد میدان کرد.

دقیقه 77 لو دادن توپ توسط اشملتسر، ورنر را در موقعیت خوبی قرار داد، تنگ کردن زاویه توسط وایگل باعث شد تا شوت ورنر راهی به چارچوب دروازه دورتموند پیدا نکند. یک دقیقه بعد ضدحمله دیگری از لایپزیش باز هم ورنر را در موقعیت گلزنی قرار داد، این بار شوت ورنر را بورکی به کرنر فرستاد. ارسال کرنر با ضربه سر هالستنبرگ همراه شد، گریرو توپ را از روی خط دروازه دورتموند برگشت داد. 

دقیقه 83 پیشچک با از میان برداشتن دو بازیکن و ارسال پاس عمقی موقعیتی عالی برای گلزنی شورله فراهم کرد، ضربه شورله به تیر افقی دروازه لایپزیش برخورد کرد. 

دقیقه 89 پرتاب اوت اشملتسر روی خط طولی زمین به راموس رسید که تبدیل به اوت برای لایپزیش شد. روی هجوم سریع بازیکنان لایپزیش، بورکه وارد محوطه دورتموند شد، پاس او در شش قدم به نبی کیتا رسید و او نیز توپ را به طاق دروازه بورکی رساند. 

نبی کیتا

دقیقه 94 ضربه چیپ آدرین راموس در آستانه وارد شدن به دروازه لایپزیش بود که کامپر توپ را به کرنر فرستاد. روی کرنر بورکی هم جلو آمد، اما ارسال دمبله با برخورد به مدافع مقابلش راهی اوت شد. اشتارک در سوت خود دمید، بروسیا دورتموند ناکام بزرگ هفته دوم و رازن بالشپورت لایپزیش، در اولین میزبانی تاریخی خود در بوندس لیگا موفق به کسب پیروزی مقابل مدعی قهرمانی لیگ شد. 

جشن

ترکیب دو تیم و آمار بازی

RLB BVB report 2016

45 دیدگاه در “آر بی لایپزیش 1-0 بروسیا دورتموند؛ باخت زنبورها در هفته دوم بوندس لیگا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 16 =

رفتن به نوارابزار