سوانزی 2-2 چلسی؛ سوپر گل دیگو یک امتیاز برای کونته به ارمغان آورد

تیم چلسی در هفته چهارم رقابت های لیگ انگلیس به مصاف سوانزی رفت.

 در ادامه رقابت های لیگ برتر انگلیس، تیم چلسی در لیبرتی استادیوم مقابل سوانزی با نتیجه 2-2 متوقف شد.

ترکیب دو تیم:

ترکیب چلسی: کورتوا، ایوانویچ، کیهیل، تری، آزپلیکوتا، کانته، ویلیان، اسکار، ماتیچ، هازارد، کوستا

ترکیب سوانزی: فابیانسکی، کینگزلی، امات، فرناندز، ناوتون، تیلور، کورک، کی، فر، سیگوردسون، یورنته

گزارش بازی:

چلسی در شرایطی در لیبرتی استادیوم به مصاف سوانزی رفت که می توانست با کسب یک پیروزی با منچسترسیتی در صدرجدول هم امتیاز شود. شاگردان کونته بازی را هجومی آغاز کردند و در همان ابتدای کار، ویلیان با ضربه ای از پشت محوطه دروازه سوانزی را تهدید کرد که با واکنش فابیانسکی همراه شد.

در هجدهمین دقیقه از مسابقه، روی پاس اسکار برای دیگو کوستا، مهاجم اسپانیایی چلسی با ضربه ای زیبا توپ را به گوشه دروازه فابیانسکی فرستاد تا به روند گلزنی اش در لیگ برتر انگلیس ادامه دهد.

در ادامه نیمه نخست، بازیکنان چلسی بارها صاحب موقعیت شد، امّا موفق به گلزنی نشدند. در جدی ترین موقعیت، دیگو کوستا روی یک کرنر ارسالی در آخرین لحظات نیمه نخست، نتوانست ضربه خود را به خوبی به سمت دروازه بزند و ضربه اش از کنار دروازه به بیرون رفت.

در مقابل تک موقعیت سوانزی در نیمه نخست، شوت از راه دور گیلفی سیگوردسون بود که از کنار دروازه کورتوا به بیرون رفت. نیمه نخست با برتری 1-0 تیم چلسی به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، بازهم این چلسی بود که هجومی کار را آغاز کرد و در نخستین موقعیت، پاس زیبای هازارد به ویلیان نرسید و موقعیت خوبی برای چلسی از دست رفت.در پنجاه و نهمین دقیقه از مسابقه، گیلفی سیگوردسون که روی اشتباه خط دفاعی چلسی با کورتوا تک به تک شد، با تکل سنگربان بلژیکی سرنگون شد داور به سود سوانزی اعلام پنالتی کرد.

سیگوردسون این ضربه را به مرکز دروازه کورتوا زد تا حساب کار 1-1 مساوی شود.  در شرایطی که دو دقیقه از گل تساوی سوانزی نگذشته بود که روی اشتباه محرض گری کیهیل، لروی فر با کورتوا تک به تک شد و توپ را به سختی از بین پاهای وی عبور داد تا حساب کار به سود سوانزی 2-1 شود.

در ادامه تلاش بازیکنان چلسی برای زدن گل تساوی تداوم داشت  و چندین بار از کناره ها، موقعیت هایی برای گلزنی ایجاد شد و در هشتادمین دقیقه، ضربه تماشایی و برگردان دیگو کوستا درون محوطه جریمه، گل تساوی را برای چلسی به همراه داشت.

در پایان بازی با پیروزی 2-2 سوانزی به پایان رسید تا شاگردان کونته در جدول رده بندی 10 امتیازی شوند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

رفتن به نوارابزار