منچستریونایتد به اولین باشگاه انگلیسی با درآمد سالانه بالای نیم میلیارد پوند تبدیل شد

با اعلام درآمد 515/3 میلیون پوندی تا 30 ژوئن 2016، باشگاه منچستریونایتد به اولین باشگاه انگلیسی تبدیل شد که مرز درآمد سالانه اش از نیم میلیارد پوند عبور می کند.

با انتشار آخرین صورت وضعیت اقتصادی، منچستریونایتد به اولین باشگاه انگلیسی تبدیل شد که درآمد سالانه اش از مرز نیم میلیارد پوند می گذرد و بدین ترتیب رکورد جدیدی را از خود به ثبت می رساند. در حالی که منچستریونایتد در صورت وضعیت اقتصادی سال 2015 خود درآمدی 395/2 میلیون پوندی را به ثبت رسانده بود، این رقم در آخرین صورت وضعیت سالانه این باشگاه به 515/3 میلیون پوند رسید که همچنین شامل سود رکوردشکن 68/9 میلیون پوندی نیز می شود.

به گزارش سایت Sky Sports، درآمد منچستریونایتد با کسب قهرمانی در جام حذفی و رسیدن به رکورد 12 قهرمانی در این رقابت، افزایش یافتن حق پخش تلویزیونی لیگ برتر و اعلام 14 قرارداد همکاری با اسپانسر های جدید، صعود چشم گیری را داشته است. پس از اعلام این رکوردشکنی، اد وودوارد – نائب رئیس منچستریونایتد – در این باره اظهار داشت:

عملکرد اقتصادی ما در کارنامه مالی سال 2016 نشان از استمرار قدرت تجاریمان دارد و باشگاه قصد دارد در سال 2017 درآمد رکوردشکن دیگری را به ثبت برساند، و این در حالیست که از سود مالی حضور در لیگ قهرمانان اروپا بی بهره هستیم. عملکرد اقتصادی قدرتمندانه ما موجب شد تا بتوانیم روی ترکیب تیممان، کادر فنی و تجهیزاتمان سرمایه گذاری کنیم و در موقعیتی باشیم که در سال های آینده برای کسب جام و قهرمانی تلاش کنیم.

منچستریونایتد برای اخراج لوئیس فن خال و کادر فنی اش، 8/4 میلیون پوند هزینه کرد. این سرمربی هلندی با وجود قهرمان کردن تیمش در جام حذفی انگلستان، به دلیل عدم موفقیت در کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا از این باشگاه اخراج شد.

همچنین مقدار بدهی های باشگاه تا 30 ژوئن 2016، 260/9 میلیون پوند بوده است که در مقایسه با سال گذشته با افزایشی 5/7 میلیون پوندی روبرو شده است. بخش عمده این افزایش در بدهی های یونایتد به دلیل تغییر نرخ دلار بوده است. نسبت نرخ دلار آمریکا به پوند بریتانیا از 1.5712 در سال 2015 به 1.3332 در سال 2016 رسید.

با وجود اینکه منچستریونایتد به اولین باشگاه انگلیسی با درآمد بالای نیم میلیارد پوند رسید، شیاطین سرخ همچنان عقب تر از بارسلونایی هستند که در جولای 2016 درآمد سالانه 570 میلیون پوندی خود را اعلام کرد.

40 دیدگاه در “منچستریونایتد به اولین باشگاه انگلیسی با درآمد سالانه بالای نیم میلیارد پوند تبدیل شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + پنج =

رفتن به نوارابزار