12 سپتامبر 2016 جدیدترین رده بندی تنیس زنان جهان و صدرنشینی انجلیک کربر

کربر سرانجام به صدر رسید.

رقابت های تنیس یو اس اوپن 2016 با قهرمانی انجلیک کربر آلمانی تمام شد و رده بندی تور WTA سرانجام بعد از چندین سال شماره یکی جدید به خود می بیند.

سرانجام اتفاق افتاد. انجلیک کربر بعد از پشت سر گذاشتن یک سال فوق العاده و پر ثبات و کسب قهرمانی در یو اس اوپن موفق شد غیرممکن را ممکن کند و سرنا ویلیامز را بعد از 186 هفته صدرنشینی پیاپی از بالا به زیر بکشد؛ به این ترتیب سرنا در رکورد بیشترین تعداد هفته صدرنشینی پیاپی با استفی گرف برابری کرد؛ کربر حالا بعد از استفی گرف به دومین آلمانی تاریخ بدل شد که به صدر جدول رده بندی جهانی می رسد.

کارولینا پلیسکووا هم چهره جذاب و تازه تاپ تن تور WTA است. پلیسکووا بعد از پشت سر گذاشتن یک ماه فوق العاده و کسب قهرمانی در رقابت های سینسیناتی و صعود به فینال یو اس اوپن با پنج پله صعود به رده ششم دنیا رسیده است. روبرتا وینچی هم سال گذشته فینالیست رقابت ها بود با شکست در یک چهارم نهایی رقابت های امسالبا کسر امتیاز مواجه شد از جمه ده نفر برتر دنیا بیرون رفت. کارلا سوارز ناوارو هم که به دور چهارم رقابت های امسال صعود کرد وارد تاپ تن شده است.

در بخش دوبل سانیا میرزا و مارتینا هینگیس با وجود ناکامی در تکرار موفقیت سال قبل خود در یو اس اوپن در صدر مانده اند؛ زوج فرانسوی فینالیست این دوره هم در رتبه سه و چهار و هستند. اما بزرگترین تغییر و اتفاق در این بخش صعود ده پله ای بتانی ماتک سندز و رسیدن به رتبه ششم است. او موفق شد به همراه لوسی سافارووا که او هم با صعود فوق العاده 26 پله ای به رتبه بیست و ششم رسیده است قهرمان رقابت های امسال یو اس اوپن بشود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 2 =

رفتن به نوارابزار