گوندوعان مربی کنونی اش را به کلوپ ترجیح میدهد

ایلکای گوندوعان هافبک باشگاه منچسترسیتی و تیم ملی آلمان معتقد است که پپ گواردیولا و یورگن کلوپ هر دو در زمره بهترین مربیان جهان جای دارند اما گواردیولا احتمالا بهترین مربی جهان است.

به گزارش تارنمای گل، گوندوعان در فصل 12-2011 همراه با کلوپ در دورتموند توانست قهرمان بوندس لیگای آلمان شود. آن ها فصل بعد حتی به دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا راه یافتند. گوندوعان در ماه ژوئن به منچستر آمد تا زیر نظر رقیب کلوپ در آلمان یعنی گواردیولایی که هدایت بایرن مونیخ را در دست داشت کار کند.

گوندوعان در این باره می گوید:

هر دوی آن ها از بهترین مربیان جهان هستند و امتیاز های ویژه خود را دارند. منصفانه نیست که بگویم یورگن احساسی تر است اما هنگامی که در کنار خط نگاه می کنید که او در تکاپوست، خیلی دشوار نیست که بفهمید چرا دورتموند زیر نظر او خیلی موفق بود.

 

وی درباره گواردیولا گفت:

پپ نیز به همان اندازه اشتیاق دارد اما به روشی دیگر. او بیشتر شبیه نابغه ای است که بازی حریف را می خواند و همه نقاط قابل تصور را پوشش می دهد. او همواره به ما می آموزد که چگونه فضا سازی کنیم و راهکار پیدا کینم و در این زمینه هیچ مربی ای شبیه او نیست که از این رو، او را احتمالا بهترین مربی جهان می کند.

سیتیزن ها در روز شنبه با 4 گل بورنموث را در هم شکستند که گوندوعان نیز یکی از گلزنان تیمش بود. او حالا می گوید که در تلاش است تا با هم تیمی های جدیدش سازگار شود.

ما واقعا از کیفیت موجود در ترکیب تیم راضی هستیم. هنوز هم ظرفیت برای بهتر شدن وجود دارد ولی هر بازی، مسابقه جدیدی است که از صفر شروع می شود.

چیزی که من تا کنون دریافته ام این است که ما باید خیلی انعطاف پذیر باشیم چون هیچکس برای بیش از 30 دقیقه در یک پست باقی نمی ماند و در طول بازی نقش های ما دائما تغییر می کنند. مهم ترین چیز این است که ما شروع خوبی داشته ایم و همه بازیکنان می دانند که چه باید بکنند و از این رو فرقی نمی کند که مربی چه نقشی را به ما بسپارد.

78 دیدگاه در “گوندوعان مربی کنونی اش را به کلوپ ترجیح میدهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =

رفتن به نوارابزار