کلوپ: باشگاهی فروشنده نیستیم که به پول احتیاج داشته باشیم؛ تغییرات در تیم لازم بود

شش بازیکن در پنجره نقل و انتقلات تابستان به لیورپول پیوستند و چهارده بازیکن نیز از این تیم جدا شدند.

یورگن کلوپ، سرمربی باشگاه لیورپول معتقد است که باشگاه لیورپول یک باشگاه فروشنده نیست که به پول احتیاج داشته باشد و تغییرات این فصل برای این بوده که به ترکیب مورد نظرش دست یابد.

به گزارش دیلی میل، در پنجره نقل و انتقالات تابستان گذشته، شش بازیکن به لیورپول پیوستند. کلوپ پس از انجام شش خرید نیز اعلام کرده بود که تیم کاملی دارد و احتیاجی به خرید بیشتر ندارد. اکنون سرمربی آلمانی اذعان کرد که این تغییرات لازمه تیم بوده و در پنجره های نقل و انتقالات بعدی، این تغییرات کمتر خواهد شد.

او در این باره گفت:

مبلغ فروش استرلینگ چقدر بوده است؟ 80 میلیون؟ آن فقط 49  میلیون بوده است. این نشان دهنده تغییر باشگاه است و شاید از نظر بقیه این راه موفقیت آمیز نیست ولی شما برای رسیدن به اهدافتان باید تغییرات ایجاد کنید و این گونه طبیعی است که همه تیم تحت فشار می روند. پنجره نقل و انتقالات تابستانی که گذراندیم، بسیار شلوغ بود و دوست ندارم پنجره های آتی نیز این گونه باشند. اگر یک بازیکن شما را متقاعد کرد، پس باید روند آموزش او را ادامه دهید و زمان بیشتری برای این کار بگذارید. این بیشتر در مورد ثبات کل تیم است. تیم های موفق هر ساله تغییرات کمی اعمال می کنند و نیازی نیست لیورپول باشگاه فروشنده ای باشد. هیچ کسی نمی گوید که ‘بازیکن بفروشید؛ ما به پول نیاز داریم’. این تغییرات بیشتر در مورد پیدا کردن ترکیب صحیح برای تیم است. من واقعا شلوغی در پنجره نقل و انتقالات را نمی خواهم، ولی در پنجره ای که گذشت، شرایط این گونه بود که باید این تغییرات انجام می شد. ترکیب تیم بسیار خوب است و اکنون زمان آن است که چندین کار روی آن انجام دهیم. بازیکنانی خریدیم که احتیاج داشتیم. این گونه نیست که سال بعد نیز شش بازیکن بخریم و به ترکیب فعلی اطمینان داریم. تغییرات گاهی اوقات لازم برای یک تیم می باشد. شاید در سال های گذشته همه بابت فروش های باشگاه با مبالغ هنگفت خوشحال نبودند؛ در هر صورت اهمیتی ندارد. ما این جا هستیم تا باشگاه را به یک ثبات برسانیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

رفتن به نوارابزار