بروسیا دورتموند 3-1 فرایبورگ؛ فرایبورگ هم حریف دورتموند نشد

یک نیمه آسان و یک نیمه سخت، پیروزی خانگی برای مردان توخل.

 تیم های بروسیا دورتموند و فرایبورگ از ساعت 22:00 روز جمعه به وقت ایران در اولین دیدار از هفته پنجم بوندس‌لیگا به مصاف هم رفتند. ماریو گوتسه پس از 1284 با پیراهن بروسیا دورتموند در وستفالن به میدان می‌رفت.

گزارش بازی

نیمه اول

در آغاز بازی سی ثانیه حفظ توپ فرایبورگ منجر به ایجاد موقعیت شوت زنی برای آبراشی شد، ضربه این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. پرسینگ فرایبورگی‌ها در دقایق 3 و 5 بازی موقعیت‌های دیگری برای پترسن و گریفو ساخت که هر دو توپ را بورکی مهار کرد.

پس از پنج دقیقه دورتموند کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفت. بیش از همه حرکات امره مور و عثمان دمبله در کناره‌های خط هجومی به چشم می‌آمد. بارها دریبل‌های مور و دمبله مدافعین فرایبورگ را آزار داد.

دقیقه 18 روی توپ ربایی گینتر و پاس عمقی او برای اوبامیانگ موقعیت گلزنی عالی برای اوبا ایجاد شد، ضربه چیپ او با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.  دقایق 20 و 22 نوبت مور بود که خودنمایی کند، دریبل زنی های مور دو شوت از او را در پی داشت، ضربه اول با برخورد به مدافع فرایبورگ به کرنر رفت و ضربه بعدی به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

خیمه سنگین دورتموند روی دروازه میهمان ادامه داشت، کرنرهای پیاپی دورتموند هم راه به جایی نبرد. پس از گذشت سی دقیقه از بازی اندکی از فشار حملات دورتموند کاسته شد. دقیقه 35 فرایبورگ بار دیگر جلو کشید، کار ترکیبی پشت محوطه دورتموند منجر به شوت زنی پترسن شد که ضربه او را بورکی در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه 38 ضدحمله دورتموند کاسترو را در آستانه تک به تک شدن با شولو قرارداد که در آخرین لحظه تکل سویونجو موقعیت را از میهمان گرفت. دورتموندی‌ها اعتقاد به خطا داشتند و در ادامه همین حرکت تکل دمبله از روی عصبانیت روی بازیکن حریف کارت زرد داور را به همراه داشت. اعتراض دمبله به داور مسابقه ادامه داشت و بازی برای دقایقی فیزیکی دنبال شد.

دقیقه 45 گوتسه که جایش را با دمبله عوض کرده بود در کنار خط طولی زمین صاحب توپ شد، پاس او در محوطه جریمه به دمبله رسید و دمبله نیز توپ را به شش قدم فرایبورگ فرستاد تا اوبامیانگ با یک ضربه دروازه حریف را باز کند.

نیمه اول با برتری تک گله میزبان به پایان رسید.

نیمه دوم

دورتموند نیمه دوم را هجومی آغاز کرد. دقایق 47 و 51 شوت‌های دمبله برای دورتموند ایجاد موقعیت کرد.

دقیقه 53 جلو کشیدن پیشچک با پاس عمقی او برای کاسترو همراه شد، کاسترو توپ را برای اوبامیانگ فرستاد اما با دفع توپ توسط سویونجو توپ مجددا به پیشچک رسید و او نیز با یک بغل پا دروازه حریف را باز کرد.

پس از این گل فرایبورگ کنترل بازی را برای دقایقی در دست گرفت. پاس کاری های پیاپی و مالکیت عقاب‌ها اجازه جلو کشیدن به دورتموند نمیداد.

دقیقه 60 ارسال توپ توسط دروازه بان فرایبورگ در زمین دورتموند به هابرر رسید، هابرر توپ را در عمق برای فیلیپ فرستاد و تکل اشتباه گینتر و جا ماندن اشملتسر منجر به تک به تک شدن فیلیپ با بورکی شد. فیلیپ توپ را به گوشه دروازه دورتموند فرستاد.

دقیقه 63 ارسال دمبله به شش قدم فرایبورگ با ضربه سر نیدرمایر به دروازه خودی همراه شد، شولو توپ را دفع کرد، اوبامیانگ به توپ رسید و ضربه او به تیر برخورد کرد تا اشتباه نیدرمایر منجر به گل سوم دورتموند نشود.

در ادامه توخل با چند تعویض سعی در کنترل بازی و حفظ نتیجه داشت. بازی با موقعیت‌های کمتری دنبال می‌شد و پرسینگ فرایبورگی‌ها اجازه بازیسازی به میزبان نمی‌داد.

در نهایت دقیقه 91 بازی با کار ترکیبی کاسترو، گریرو، اوبامیانگ و دو پاس پشت پا از اوبامیانگ و کاسترو توپ در موقعیت تک به تک به گریرو رسید و او نیز با یک بغل پای دقیق دروازه شولو را باز کرد تا خیال زنبورها از پیروزی در این بازی خانگی راحت شود.

این دیدار با پیروزی 3-1 دورتموند به پایان رسید، 12 امتیاز از 5 بازی برای تیم توخل. بروسیا دورتموند سه شنبه در وستفالن با رئال مادرید دیدار خواهد کرد.

ترکیب دو تیم و آمار بازی

38 دیدگاه در “بروسیا دورتموند 3-1 فرایبورگ؛ فرایبورگ هم حریف دورتموند نشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 10 =

رفتن به نوارابزار