ژوزه مورینیو: برای نتیجه گرفتن در فوتبال، خوب بودنِ لحظه‌ای کافی نیست

مورینیو می‌گوید انتقاد از بازیکنان، جزئی از روند یادگیری آن‌ها است.

 پس از دو شکست متوالی در لیگ برتر، شاگردان ژوزه مورینیو فردا (شنبه) به‌مصاف لستر سیتی خواهند رفت.

به گزارش وب‌سایت رسمی باشگاه منچستر یونایتد، ژوزه مورینیو پیش از دیدار شیاطین سرخ با لستر سیتی، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن‌ها پاسخ داد. مورینیو در صحبت‌های آغازین خود، با اشاره به وضعیت آنتونی مارسیال، مصدومیت این بازیکن را تایید کرد. مارسیال در جریان دیدار منچستر یونایتد در برابر واتفورد مصدوم شده بود و دیدار چهارشنبه شب یونایتد در برابر نورتهمپتون را نیز از دست داده بود.

مارسیال در این بازی حاضر نخواهد بود. او غایب خواهد بود، چرا که از ناحیه ساق پا و قوزک، مصدوم شده است. من فکر می‌کنم که شما می‌دانید چه اتفاقی افتاده است. اما شاید کوفتگی را با مصدومیت اشتباه گرفته باشید.

سرمربی پرتغالی شیاطین سرخ، در ادامه صحبت‌هایش، با طعنه به انتقادهایی که از او می‌شود، در رابطه با احتمال قهرمانی مجدد لستر سیتی در لیگ برتر، گفت:

تاریخ به ما می‌گوید که تیم‌های زیادی در لیگ برتر این کار را انجام نداده‌اند. منچستر یونایتد بوده است که این کار را انجام داده است و تیم دیگر، تیمی بوده است که توسط بدترین سرمربی تاریخ فوتبال هدایت می‌شده است (اشاره به قهرمانی‌های متوالی چلسی در فصل‌های 2004/05 و 2005/06)

در هر صورت اما، لستر سیتی قهرمان لیگ شده است، چراکه آن‌ها خیلی خوب بودند و هم‌چنان هم خیلی خوب هستند. من فکر می‌کنم تحلیل بازی آن‌ها بسیار آسان است؛ چرا که ساختار دفاعی آن‌ها و سازمان تهاجمی آن‌ها بسیار واضح عمل می‌کند. اما کار سخت، مقابله کردن با این ساختار است. فهمیدن شیوه بازی آن‌ها آسان، اما بازی کردن در برابر آن‌ها سخت است.

مورینیو در رابطه با رویای قهرمانی با منچستر یونایتد، افزود:

نخستین بازی از نظر ریاضی، با بازی‌ای که سرنوشت‌ساز است، تفاوتی ندارد. من همیشه از روز اول گفته‌ام که رویای قهرمانی، برای من یک عامل محرک است و انگیزه‌بخش است. من نمی‌توانم در این باشگاه باشم و پیام اشتباهی بدهم، من این را می دانستم و در همان زمان نیز اذعان کردم که این (انتظار قهرمانی) رویکرد پر مخاطره‌ای است. ما می‌دانیم در آلمان، فرانسه اسکاتلند و اسپانیا (از میان دو تیم) چه تیمی قهرمان می‌شود. در انگلستان اما وضعیت متفاوت است، تیم‌های بسیاری سرمایه‌گذاری کرده‌اند و هر تیمی می‌تواند در هر بازی پیروز شود.

وین رونی - ژوزه مورینیو

مورینیو در رابطه با انتقادات اخیر نیز، پاسخ داد:

من با این چیز‌ها ناامید نمی‌شوم. از آن افراد خوش‌شانسی هستم که از هر حرفی ناراحت نمی‌شوم. تنها چیزی که می‌تواند من را ناراحت کند، انتقاد از بازیکنانم است. آن‌ها بازیکنان من هستند و من باید از آن‌ها حمایت کنم.

مورینیو در بخش پایانی صحبت‌هایش، با اشاره به وین رونی و سایر بازیکنان یونایتد، گفت:

وضعیت رونی، وضعیت منچستر یونایتد است. ما یک تیم هستیم، وین رونی نیستیم. شروع بسیار خوبی در ابتدای فصل داشتیم و مشکل اینجاست که انتظارها، بسیار بالا رفت. در ادامه نیز ما تنبیه شدیم؛ یاد گرفتیم که برای نتیجه گرفتن در فوتبال، شما به خوب بودن در طول 90 دقیقه نیاز دارید، نه خوب بودنِ لحظه‌ای.

البته من از بازیکنانم انتقاد می‌کنم؛ ما در روند یادگیری هستیم، شما اشتباه می‌کنید و مخصوصاً زمانی که اشتباه فردی می‌کنید، باید آموزش ببینید. تیم یک هفته روی نقشه بازی کار می‌کند، شما تلاش می‌کنید که هماهنگی‌های میان ما را متوجه شوید و ناگهان، یک اشتباه فردی شما را مجازات می‌کند. انتقاد بخشی از روند است، این موضوع به آ‌ن‌ها کمک می‌کند که چگونه با انتقادات شما (رسانه‌ها) برخورد کنند.

36 دیدگاه در “ژوزه مورینیو: برای نتیجه گرفتن در فوتبال، خوب بودنِ لحظه‌ای کافی نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − دو =

رفتن به نوارابزار