جایزۀ شایسته‌ترین رییس المپیک آسیا به محمد ظاهر اغبر، رییس کمیتۀ ملی المپیک افغانستان داده شد.

 

کمیتۀ ملی المپیک افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این جایزه روز گذشته بنا بر شایسته‌گی، استعداد و مدیریت درست محمد ظاهر اغبر برای او داده شده‌است.

جایزۀ شایسته‌ترین رییس المپیک آسیا از سوی توماس باخ، رییس کمیتۀ بین‌المللی المپیک و شیخ احمد صباح، رییس المپیک آسیایی طی مراسمی برای آقای اغبر سپرده شده‌است.

تقدیر المپیک جهانی و اسیایی از محمد ظاهر اغبر در حالی‌ست که نارضایتی‌ها و تنش‌ها بر سر موقف ریاست کمیتۀ ملی المپیک و اختلاف نظرها میان شماری از اعضای ارشد آن تا چند ماه پیش ادامه داشت.

محمد فهیم هاشمی، رییس پیشین المپیک در انتخاباتی که با حضور رییسان فدراسیون‌ها، نمایندۀ ریاست تربیت بدنی و نماینده‌گان مجلس به عنوان رییس المپیک تعیین شده بود اما بعدا اتهاماتی علیه او صورت گرفت.

در حالی که فهیم هاشمی رییس برحال کمیتۀ ملی المپیک بود محمد ظاهر اعبر که پیشینۀ کار در ریاست المپیک را داشت، طی یک انتخابات دیگر به عنوان رییس جدید المپیک برگزیده شد.

این مورد سبب تنش میان فهیم هاشمی و ظاهر اغبر شد و سرانجام آقای هاشمی اعلام کرد که انتخابات صورت‌گرفته غیر قانونی و خلاف اصول و اساس‌نامۀ کمیتۀ ملی المپیک است.

اما آقای اغبر گفت که او به عنوان رییس المپیک برگزیده شده و از سوی شورای المپیک آسیایی و کمیتۀ جهانی المپیک نیز پذیرفته شده‌است؛ که تا به حال نیز به کارش در این پست ادامه می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − شش =

رفتن به نوارابزار