بروسیا دورتموند 2-2 رئال مادرید؛ دورتموند زورش به رئال نرسید

یک نیمه برتر برای دورتموند و یک نیمه متعادل.

دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که هرکدام در عناصر اصلی دفاعی خود مشکل مصدومیت داشتند. برای دورتموند بارترا، بندر و سوبوتیچ غایب بودند و میزبان تنها با دو مدافع مرکزی تخصصی در لیست 18 نفره راهی میدان شد. در آن سو رئال، کاسمیرو را در ترکیب خود نمی‌دید.

گـزارش بازی

نیمه اول

بازی با سرعت بالایی آغاز شد. در دقیقه 2 هند گینتر پشت محوطه منجر به اعلام ضربه ایستگاهی برای رئال شد. ضربه رونالدو با دفع بورکی به خامس رسید، شوت خامس در موقعیت آفساید به بنزما رسید و کلاتنبرگ بازی را متوقف کرد.

دقیقه 4 این بار دورتموند بود که با خطای مودریچ صاحب ضربه ایستگاهی پشت محوطه رئال شد. ضربه کاسترو را ناواس برگشت داد.

با گذشت دقایقی دورتموند بازی مالکانه خود را در پی گرفت، دقیقه 11 ضربه ایستگاهی دیگری نصیب زرد و مشکی ها شد. اوبامیانگ پشت توپ ایستاد و ضربه او به دست باز شده رونالدو برخورد کرد، این صحنه با اعتراض دورتموندی ها همراه شد اما کلاتنبرگ اعتقادی به هند نداشت.

دقیقه 13 دمبله با از میان برداشتن دو بازیکن موقعیت شوت زنی برای خود ایجاد کرد، ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 17 بازی زمانی که بیشتر بازیکنان دورتموند در زمین رئال مادرید حاضر بودند، رئال با کروس صاحب موقعیت ضدحمله شد، کروس توپ را به خامس رساند و پاس خامس در محوطه جریمه به بیل رسید، پشت پای بیل که از میان پاهای گینتر رد شد با شوت سرضرب رونالدو تبدیل به گل اول بازی شد.

پس از این گل دورتموند درصدد جبران برآمد و بیش از پیش در پی کنترل بازی بود. دقیقه 25 پاس اوبامیانگ، دمبله را در محوطه رئال صاحب توپ کرد، دمبله با یک سر توپ دنیلو رو از پیش رو برداشت اما شوت او با برخورد به راموس راهی کرنر شد.

دقیقه 34 کرنری که روی دریبل زنی دمبله برای دورتموند به دست آمد، با ارسال او و ضربه سر سوکراتیس موقعیت دیگری برای میزبان ایجاد کرد، ناواس توپ ضربه سوکراتیس را دفع کرد.

دقیقه 43 ضربه ایستگاهی دیگری برای دورتموند، این بار گریرو پشت توپ ایستاد، ضربه کات دار او را ناواس دفع کرد و توپ به سر واران برخورد کرد تا راهی دروازه خودی شود، اوبامیانگ در آخرین لحظه خودش را به توپ رساند تا گل به نام او ثبت شود.

دقیقه 46 بازی ارسال بنزما با سر رونالدو وارد دروازه دورتموند شد اما گل در موقعیت آفساید به ثمر رسید و مردود اعلام شد.

نیمه دوم

نیمه دوم را دورتموند هجومی آغاز کرد. دقیقه 51 دمبله با از میان برداشتن راموس و دنیلو وارد محوطه حریف شد، اما ضربه اش از بالای دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد حرکت دیگری از دمبله موقعیتی برای اوبامیانگ در محوطه جریمه ایجاد کرد، ضربه اوبامیانگ را ناواس دفع کرد.

دقیقه 61 ارسال راموس با اشتباه تایمینگ گینتر در محوطه جریمه به رونالدو رسید، ضربه رونالدو از کنار دروازه دورتموند به بیرون رفت. دقیقه‌ای بعد ضدحمله رئال با پاس گرت بیل برای بنزما همراه شد، تکل سوکراتیس مانع از شوتزنی مهاجم لوس بلانکوس شد.

رئال برای دقایقی فشار خود را حفظ کرد. دقیقه 66 روی کرنری که از شوت رونالدو به دست آمده بود، میهمان صاحب موقعیت شد. کرنر کوتاه کروس برای رونالدو، ارسال رونالدو را در پی داشت. توپ در تیر دوم به بنزما رسید و ضربه بنزما به تیر دروازه برخورد کرد تا مقابل خط دروازه توپ مقابل واران قرار گیرد و او نیز دروازه خالی دورتموند را باز کرد تا اشتباهش را جبران کرده باشد.

توخل تعویض هایش را انجام داد و دورتموند پس از این گل فشار حملاتش را آغاز کرد. دقیقه 70 و 75 ضربات گریرو و شورله را ناواس به کرنر فرستاد.

چندین بار تصمیمات کلاتنبرگ اعتراض بازیکنان دورتموند را به همراه داشت.

دقیقه 83 این بار شوت پولیشیچ را ناواس دفع کرد، روی توپ دوم کارواخال از راه رسید و توپ را به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد امره مور دروازه ناواس را تهدید کرد.

دورتموند نتیجه حملاتش را گرفت. دقیقه 87 حرکت پا به توپ پولیشیچ سانتر او را در پی داشت، برگردان اوبامیانگ و سایه زنی او باعث شد تا توپ به شورله برسد، شورله با شوت پا چپ مهار نشدنی توپ را به طاق دروازه رئال رساند تا اولین گلش برای دورتموند حفظ رکورد شکست ناپذیری در وستفالن باشد.

دو تیم با تساوی 2-2 به کار خود پایان دادند تا تمامی رکوردها و وضعیت گروه دست نخورده باقی بماند.

ترکیب دو تیم و آمار بازی

bvbrma rep 2016

39 دیدگاه در “بروسیا دورتموند 2-2 رئال مادرید؛ دورتموند زورش به رئال نرسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =

رفتن به نوارابزار