مونشن گلادباخ 1-2 بارسلونا؛ تغییر تاکتیک انریکه همه چیز را در عرض 8 دقیقه تغییر داد

شاگردان لوئیز انریکه موفق شدند در خانه بروسیا مونشن گلادباخ با حساب 2-1 به پیروزی مهم برسند.

از دور دوم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و از گروه C رقابت ها، آبی اناری پوشان بارسلونا از ساعت 22:15 دقیقه، در استادیوم بروسیا پارک به مصاف مونشن گلادباخ رفتند.

گزارش بازی

نخستین موقعیت جدی بازی را بازیکنان بارسلونا خلق کردند. نفوذ آلبا از سمت چپ و ارسال او به درون محوطه جریمه گلادباخ برای نیمار، ضربه سر ضرب مهاجم برزیلی را در پی داشت که این فرصت با واکنش سومر، دروازه بان حریف دفع شد. چند دقیقه بعد لوئیس سوارز شلیکی را روانه سنگر تیم آلمانی کرد که با کم ترین اختلاف توپ او به خارج رفت. دقایقی بعد پاس تیز هوشانه نیمار برای سوارز هم در ادامه اش مبدل به گل نشد با این حال شاگردان لوئیز انریکه سوار بر بازی نشان می دادند و با صبر و حوصله قصد داشتند به اهداف خود دست یابند. اما یک اشتباه در نگه داری توپ همه چیز را به ضرر بارسلونا کرد.

پرس سنگین هافبک های گلادباخ سبب شد بوسکتس توپ را در میانه های میدان از دست بدهد، این توپ گیری ضد حمله ای برای تیم میزبان ساخت که در نهایت روی پاس محمود داهود، روبه روی دروازه خالی توپ به تورگان هازارد رسید و او در د34مین دقیقه کار را 1-0 به سود گلادباخ کرد.

در ادامه بازیکنان بارسلونا و در راس آن نیمار عصبی و دست پاچه توپ ها را یکی پس از دیگری لو می دادند. نیمه اول با تک گل شاگردان شوبرت 1-0 خاتمه یافت.

بیش از پیش گره خوردن بازی در دقایق ابتدایی نیمه دوم انریکه را مجاب کرد تا دست به دو تغییر هجومی بزند. با بیرون رفتن آلکاسر و جایگزینی آردا توران، نیمار که گاها در میانه های زمین دیده می شد به همان جای همیشگی اش یعنی بال چپ رفت.

کاتالان ها ثمر این تغییر تاکتیکی را در دقیقه 65 مشاهده کردند. پاس چیپ و در عمق نیمار را آردا توران به گل تساوی تبدیل کرد.

دقیقه 73 گل دوم سبز پوشان بارسلونا نیز زده شد. کرنر ارسالی نیمار را سوارز با شلیکی به سمت دروازه حریف، سومر را مجبور به واکنشی دو ضرب کرد که جرارد پیکه در مقابل دروازه کار را تمام کرد.

آردا توران لحظاتی بعد می توانست خود را دو گله کرده و نتیجه بازی را 3-1 به سود بارسلون که ضربه چیپ او را یان سومر راهی کرنر کرد. گلادباخی ها نیز یکی دو موقعیت خوب داشتند که تغییری در نتیجه بازی نداشت و این تیم بارسلونا بود که در نهایت به پیروزی 2-1 رسید.

ترکیب دو تیم و آمار بازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

رفتن به نوارابزار