ژاوی: گواردیولا تاثیرگذارترین فرد یک دهه اخیر فوتبال دنیاست

هافبک ارزشمند سابق بارسلونا به تمجید ویژه از سرمربی کنونی منچسترسیتی پرداخت و او را تنها کسی دانست که توانایی تغییر سبک فوتبال در لیگ برتر انگلیس را دارد.

ژاوی هرناندز، هافبک ارزشمند سال‌های نه چندان دور بارسلونا و تیم ملی اسپانیا به تمجید ویژه از پپ گواردیولا، سرمربی کنونی منچسترسیتی پرداخت و این مربی را، تاثیرگذارترین فرد ده سال اخیر دنیای فوتبال دانست.

به گزارش mundodeportivo، پپ گواردیولا با نشستن روی نیمکت سرمربی‌گری کاتالان‌ها، این تیم را به بهترین تیم دنیا تبدیل کرد و در چهار سال حضورش در نیوکمپ، موفق به فتح 14 جام قهرمانی از جمله دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و سه لالیگا شد. پپ پس از جدایی از بارسا، یک سال از دنیای مربی‌گری دور بود تا اینکه برای سه فصل هدایت بایرن مونیخ را بر عهده گرفت. گواردیولا در آلمان هم سه قهرمانی پیاپی در بوندس‌‌لیگا کسب کرد اما در هر سه فصل در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل سه تیم اسپانیایی شکست خورد تا نتواند آمارش در بارسا را در آلمان هم تکرار کند.

گواردیولا حالا به منچسترسیتی پیوسته تا با جاانداختن فلسفه بازی موردنظرش در این تیم، ضمن بالا بردن سطح بازی سیتیزن‌ها، افتخاراتش در دو باشگاه قبلی را در لیگ جزیره نیز تکرار کند. حالا و با تمام این توصیفات، ژاوی که خود سال‌ها در بارسلونا شاگرد گواردیولا بوده، این مربی را تاثیرگذارترین فرد ده سال اخیر دنیای فوتبال می داند و از موفقیت قطعی پپ در جزیره گفت:

پپ در بارسا باعث پیشرفت بازی همه ما شد. او به شما دلیل وقوع تمام اتفاقات درون زمین را می‌گوید. هر روز نکات بسیاری را به شاگردانش منتقل می‌کند. به طرز فوق العاده‌‌ای، سبک بازی موردنظر بارسلونا را درک می‌کرد. او بدون شک، تاثیرگذارترین فرد یک دهه اخیر فوتبال دنیا بوده است. اگر تنها یک نفر بتواند سبک و دینامیک فوتبال انگلیس را تغییر دهد، آن فرد، گواردیولا خواهد بود. پپ بسیار وسواسی و کمال‌گراست. بازیکنان سیتی در زمان حضور او، چیزهای بسیار زیادی خواهند آموخت  و هواداران این تیم از بازی تیمشان لذت خواهند برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 11 =

رفتن به نوارابزار