منچستریونایتد صاحب گران ترین ترکیب تاریخ فوتبال

نتایج مطالعه ای جدید نشان داده است که ترکیب فعلی منچستریونایتد، گران قیمت ترین ترکیب تاریخ ورزش فوتبال است.

بر اساس تحقیق جدید موسسه CIES Football Observatory، ترکیب فعلی منچستریونایتد با ارزش 718 میلیون یورو (628 میلیون پوند)، گران قیمت ترین ترکیبِ گرد هم آمده در تاریخ فوتبال است.

به گزارش سایت ESPN، این تحقیق روی هزینه های نقل و انتقالاتی پرداخت شده جهت گرد هم آوردن ترکیب یک تیم فوتبال در 5 لیگ معتبر اروپایی صورت گرفته است. منچستریونایتد در فصل نقل و انتقالات تابستانی، هنریک مخیتاریان، اریک بایی و پل پوگبا را با پرداخت هزینه (به باشگاه مقابل) به خدمت گرفت و زلاتان ابراهیموویچ نیز به عنوان بازیکن آزاد به این باشگاه پیوست. اضافه شدن این بازیکنان به منچستریونایتد بدین معناست که ترکیب شیاطین سرخ در مقایسه با فصل گذشته، 185 میلیون یورو گران تر شده است.

در لیست تیم های دارای گران ترکیب جهان، رئال مادرید (634 میلیون یورو)، منچسترسیتی (611 میلیون یورو) و بارسلونا (485 میلیون یورو) پس از منچستریونایتد قرار گرفته اند. همچنین لیگ برتر انگلستان با داشتن 9 تیم در لیست 20 تیمه گران قیمت ترین ترکیب های جهان، با اختلاف دارای بیشترین نماینده است. سری آ 4 تیم، لا لیگا 3 تیم و بوندسلیگا و لیگ یک فرانسه هر کدام  2 نماینده را در این لیست دارند.

موسسه CIES Football Observatory در توضیح این لیست خود گفته است:

در حالت کلی، رابطه بسیار مستقیمی بین قیمت ترکیب یک تیم با رتبه نهایی آن تیم در جدول لیگ داخلی کشورش وجود دارد. با این وجود، لسترسیتی فصل گذشته قهرمان لیگ برتر انگلستان شد و این در حالی بود که از بین 20 تیم حاضر در لیگ برتر، هفدهمین ترکیب گران قیمت را در اختیار داشت.

لیست کامل 20 تیم این لیست بدین شرح است:

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

رفتن به نوارابزار