یورگن کلوپ؛ بهترین لحظات، تجربیات زندگی در انگلستان و کافه مورد علاقه برای نوشیدن

سرمربی باشگاه لیورپول در مورد زندگی اش در بندر لیورپول و تجربیات یک سال اخیر در فوتبال انگلستان گفت.

 یورگن کلوپ، سرمربی باشگاه لیورپول در مصاحبه ای با سایت رسمی باشگاه لیورپول در مورد بهترین لحظات، زندگی و حضور در باشگاه لیورپول صحبت کرد.

سال اول حضور در لیورپول

پر مشغله؛ زمانی که فوتبال بوده، وقت کمی برای زندگی کردن داشته ام. ماشینم مسیر رفتن به زمین تمرین و برگشتن به خانه را یاد گرفته است! ولی خب این دوران فوق العاده ای بوده است. تصور نمی کردم که روزی فرصت کار در باشگاهی مانند لیورپول را پیدا کنم. وقتی شما شروع به مربی گری می کنید، این اتفاق تقریبا برای شما محال است. بسیار خوشحالم که فرصت کار در این باشگاه در اختیار من قرار داده شد.

زندگی در بندر لیورپول و محله فورمبی (محله ساحلی در لیورپول)

صد در صد این جا خانه من است و به آن عادت کرده ام. اگر زندگی در این جا برایم سخت بود، قرارداد بلند مدت امضا نمی کردم. این جا برای یک سگ مانند بهشت است. ساحل و کنار دریا. او اول با صدای غمگین آواز می خواند بعد حرکت می کند. صادقانه بگویم؛ زندگی در فوتبال نیز شبیه به همین است. به کافه FreshField می رویم و با افراد آن جا نوشیدنی می خوریم.

رابطه با بازیکنان

دوست داشتن بازیکن به آن معنی است که متناسب با تیم باشد و در تیم جا بیفتد. روزهای بسیاری در کنار هم هستیم و گاهی اوقات از روی احساسات می گوییم: ‘ خدای من، عجب بازیکنی است’. ولی باید احساسات را کنترل کنیم. اولین چیزها  در مورد یک بازیکن باید فوتبال، مهارت و توانایی ها باشند. این بسیار پیچیده است و در پایان شما باید قبول کنید که آن چیزی که بقیه می خواهند را نمی توانید انجام دهید و این مورد را به خوبی یاد گرفته ام.

بهترین و بدترین لحظات یک سال اخیر

نیم ساعت آخر بازی برگشت با دورتموند بهترین بود؛ و بدترین نیز بازی با برنلی؛ 600 یا 700 بازی مربی بوده ام و بازی به این بدی هرگز ندیده بودم!

ترکیب لیورپول

کاملا از ترکیب امسال تیم راضی هستم. همه بازیکنان آماده پیشرفت و رشد هستند. فصل گذشته چیزهای بسیاری می دیدم و می گفتم: ‘باشد، اشکالی ندارد’. گاهی اوقات شما نمی توانید بیشتر از یک حد تلاش کنید و باید بازیکنان با ضمانت و مطمئن به تیم اضافه کنید.

پیوستن به لیورپول

وقتی مردم به اندازه کافی خوشحال نیستند، باید لحظات خوب را برای آن ها به ارمغان بیاوریم و بگوییم: ‘ ما می توانیم همیشه خوشحال باشیم و کمی خوش بینانه تر به مسائل توجه کنیم.’ اولین چیز در مورد شغل مربی گری، این است که شما باید کاملا در مورد فوتبال بدانید و این شما را احساساتی می کند. شما باید طرز برخورد با فشار ها را بلد باشید. همه مردم فشار ها را به سمت شما می آورند و این باورنکردنی است. من به اندازه کافی جاه طلب هستم. چرا من باید از مردم بپرسم: ‘  آیا شما فکر می کنید من می توانم عملکرد بهتر از این داشته باشم؟ ‘ . این بهترین کاری است که من می توانم انجام دهم. زمانی که هیچ کس مثبت فکر نمی کند، من همیشه خوش بین هستم.

شما باید جوی در تیم ایجاد کنید که همه به حرف شما گوش دهند و به حرف افراد دیگر توجه نکنند زیرا آن ها به شما می گویند که شما باید درون زمین این کار و آن کار را انجام دهید. بازیکنان جوانی در این جا داریم که همگی آرزو دارند تا به تجربه بازیکنان گذشته در این جا برسند. گاهی اوقات هم بازیکنان جوان، کیفیت لازم را ندارند. پس باید شانس پیشرفت را به آن ها بدهید که به این جا بیایند. گاهی اوقات ما زود قضاوت می کنیم و می گوییم: ‘ نه؛ من دیگر نمی خواهم او را ببینم. او را بفروشید. ‘ من بسیار صبور هستم و باید زمان بدهیم.

در سال بعد همین موقع، دوست دارد چه چیزی کسب کند

در مورد یک فینال فوق العاده فکر می کنم که ما پیروز آن خواهیم بود. در مورد چندین بازی عالی در طول فصل فکر می کنم که برنده خواهیم شد. تجربیات معمولی را نمی دانم ولی وقتی شما به این جا می آیید و در مورد لیورپول صحبت می کنید، چیزهای معمولی آن هم زیبا خواهند بود و من این را دوست دارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =

رفتن به نوارابزار