گواردیولا: وقتی مسی در زمین قدم می‌زند، در حال تشعشع اشعه ایکس است!

سرمربی منچسترسیتی بار دیگر از شاگرد سابق خود تمجید کرد.

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کتاب جدیدش که در دست انتشار است، بار دیگر به تمجید ازلیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا پرداخته و مدعی شده زمانی که به نظر می‌رسد این بازیکن در حال قدم زدن در زمین است، در واقع در حال نقشه‌برداری از تمامی نقاط زمین است!

به گزارش Marca،  توصیف کیفیت و سطح فوتبال لیونل مسی خارج از دایره لغات است اما برخی مواقع به وضوح مشاهده می‌شود که مسی هیچ تحرکی در مسابقه از خود نشان نمی‌دهد. در واقع آمار نیز در برخی دیدارهای بارسلونا نشان داده‌اند که بعضا مسی حتی در حد یک دروازه‌بان در زمین دویده است. اتفاقی که بسیاری از آن به عنوان یک نکته منفی در بازی این فوق ستاره یاد می‌کنند.

با این حال، گواردیولا – که مسی سه توپ طلای خود را در زمان همکاری با این مربی خوش‌فکر و موفق به دست آورده است – در کتاب جدیدش با نام ” پپ گواردیولا، تکامل “، ضمن اعتراف به این نکته که مسی کمترین میزان دوندگی را در میان تمام بازیکنان لالیگا دارد، ادعا کرد که زمانی که او در حال قدم‌زدن در زمین است، در واقع در حال نقشه‌برداری از تمام نقاط زمین و همه تحرکات موجود در آن است:

زمانی که مسی در حال قدم‌زدن است یعنی در حال تشعشع اشعه ایکس به تمام نقاط زمین است! او در چنین زمانی تمام تحرکات هم‌تیمی‌ها و بازیکنان حریف را زیرنظر می‌گیرد. وقتی لئو تنهاست و متوجه می‌شود که حریف او را زیرنظر گرفته، به سرعت فضای مورد نیاز را برای خود ایجاد می‌کند و از رقیبش فاصله می‌گیرد. مسی کمترین میزان دوندگی را در میان تمام بازیکنان لالیگا دارد اما زمانی که توپ زیر پای او قرار می‌گیرد، تشعشع او کامل می‌شود. چون از قبل می‌داند فضای خالی کجاست و هر بازیکن در کدام منطقه قرار گرفته است. سپس …. بوم!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + نه =

رفتن به نوارابزار