صحبت هاو امیدواری های پیتر شگرت پس از دیدار با مالزی

پیتر شگرت سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان پس از کسب تساوی تیمش در مقابل مالزی در گفتگویی اختصاصی با سایت  گفته است که تیمش فرصت های زیادی را در این دیدار از دست داده است. او همچنان اظهار امیدواری کرده است تا بازیکنان مصدوم تیمش بتوانند در بازی های بعدی، تیم ملی را همراهی کنند.

شگرت در خصوص نیمه نخست این دیدار گفته است:

“من فکر میکنم ما تا دقیقه ۴۶ نیمه نخست بازی خوبی ارائه دادیم که میتوانستیم حتی گل دوم را هم بزنیم. اما در دقیقه ۴۷ به خاطر اشتباهاتی که انجام دادیم با بدشانسی گل خوردیم. به عقیده من برای مالزی که در خانه بازی میکرد، نتیجه مساوی ۱ بر ۱ در نیمه اول، نتیجه خوبی بود. ما در نیمه نخست تیم حریف و توپ را به خوبی کنترل کردیم، اما دریافت گل در وقت های اضافی نیمه اول ما را زیر فشار روانی قرار داد.”

سرمربی کروات که تیمش بازی برده را با تساوی در پایان نیمه نخست عوض کرد در خصوص ۴۵ دقیقه دوم این دیدار نیز به این عقیده است:

” در نیمه دوم هر دو تیم در یک سطح بازی کردند، اما من فکر میکنم ما شانس های بیشتری نسبت به حریف داشتیم. جای خالی خیبر امانی در ترکیب تیم ما در این بازی به شدت احساس میشد. من فکر میکنم امانی در صورت حضور در این دیدار میتوانست دسته کم ۲ گل برای افغانستان به ثمر برساند. چون ما شانس های زیادی برای گل زنی در این دیدار داشتیم که تنها یکی از آنها به ثمر رسید. به هر حال در پایان نیتحه ۱ بر ۱ شد و ما موفق به کسب یک امتیاز از مالزی شدیم . من امیدوارم که خیبر امانی، زازی و حدید در مسابقات آینده تیم ملی ما را همراهی کنند.همچنان امیدوارم که میلاد سالم نیز بتواند در دیدار مقابل تاجیکستان نیز تیم ملی را همراهی کند.”

پیتر شگرت در خصوص بازیکنانی که تازه به تیم ملی پیوسته اند نیز گفت: قمست احمدی در ماه های اخیر بسیار سخت کوشانه تمرین کرده است و او در این بازی اولین دقایق بازی ملی اش را تجربه کرد.

“خوشحالم که در این دیدار قسمت احمدی بازیکن جوانی که در فصل پنجم رقاب تهای لیگ برتر افغانستان بازی های خوبی را به نمایش گذاشت در این اردو همراه ما بود. به همین ترتیب فردین حکیمی نیز همچنان. او ما در رقابت های جنوب آسیا در هند نیز برای افغانستان بازی کرده است. بازیکن جوان ۱۷ ساله مان، ادریس هوشمند، مرحله به مرحله در حال پیشرفت است. به نظرم برگزاری چنین مسابقاتی میتواند در دراز مدت برای ما و این بازیکنان تاثیر گذار باشد. زیرا ما باید بیاموزیم تا در سطح بالاتری از فوتبال به مصاف رقبا برویم.”

شگرت در خصوص تاثیر این رقابت ها برای حضور افغانستان در مرحله نهایی مقدماتی جام ملت های آسیا نیز صحبت کرد:

“افغانستان هیچ گاه تا کنون نتوانسته به مرحله نهایی رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا برسد. من فکر میکنم برگزاری چنین رقابت هایی برایم به عنوان مربی تیم ملی فوتبال افغانستان مفید و تاثیر گذار است. برای این مهم است که بفهمم چطور میتوانم بهتر باشیم. مطمئنا من دوست دارم که افغانستان در هر دیدارش پیروز باشد ولی ما باید در مسابقات دوستانه به بازیکنان جوان و تازه کار میدان بیشتری بدهیم که این امر در ابتدا به صورت تمرین و سپس به صورت بازی خواهد بود. البته بازی کردن آنها نیز مستلزم تمرین کردن خوب آنهاست.”

شگرت همچنان در خصوص تغییر و وضعیت خط دفاع تیمش نیز صحبت کرد و گفت:

“من خیلی خوشحالم که توانستم آرش عاطفی را در پست جدید به عنوان دفاع مرکزی تیم کشف کنم. حالا با مسیح سیغانی، سید محمد هاشمی و روح الله اقبال زاده گزینه های بیشتری برای بازی در این پست داریم و با برگشتن مصطفی حدید نیز تیم ما گزینه های ما در خط دفاع تیم ملی خیلی بیشتر و بهتر میشود.در فوتبال سطح بالا، داشتن گزینه های زیاد در یک پست امری بسیار ضروری است.”

دیدار تیم های افغانستان و مالزی روز سه شنبه به میزبانی مالزی برگزار شد که دو تیم در پایان به تساوی ۱ بر ۱ رضایت دادند.

افغانستان در تاریخ ۱۳ نوامبر در شهر دوشنبه مهمان تیم ملی فوتبال تاجیکستان خواهد بود.

Profile photo of منصور صمدی

منصور صمدی

طرفدار بارسلونا و همه بازیکنان تاریخش Telegram.me/gozreshv3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − یک =

رفتن به نوارابزار