منچستر سیتی 1-1 اورتون؛ تساوی دو تیم در شب خراب کردن پنالتی ها

منچسترسیتی در دیداری مهیج و در حالیکه دو ضربه پنالتی را توسط دی بروین و آگوئرو هدر داد، در خانه در برابر اورتون متوقف شد.
منچسترسیتی در حالی میزبان اورتون بود که قصد داشت شکست هفته پیش در برابر تاتنهام را جبران کند و حضور خود در صدر جدول را تثبیت کند. بازی مطابق انتظار با مالکیت سیتیزن ها آغاز شد اما هر دو تیم در خلق موقعیت در 20 دقیقه ابتدایی عاجز بوند. در دقیقه 22، دو ضربه متوالی از ده بروین و ایهناچیو به مدافعان اورتون برخورد کرد و عایدی برای میزبان نداشت.

علیرغم مالکیت 76 درصدی میزبان در 25 دقیقه اول، آبی های منچستر نمی توانست دروازه استکلنبرگ را تهدید کنند. در دقیقه 27، دیوید سیوا با ضربه ای از بیرون محوطه دروازه اورتون را تهدید کرد اما گلی به ثمر نرسید.

بازی بدون هیچ اتفاق خاصی دنبال می شد که در آخرین دقایق نیمه اول با خطای فیل جاگیلکا روی داوید سیلوا، یک ضربه پنالتی برای سیتی به دست آمد. دی بروین پشت توپ قرار گرفت اما شوت آرام او را استکلنبرگ با عکس العمل دیدنی مهار کرد و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم نیز تغییر خاصی در جریان بازی حاصل نشد و علیرغم برتری و مالکیت توپ منچسترسیتی، ابن تیم در خلق موقعیت خطرناک ناتوان بود. چند نفوذ نصفه و نیمه از دی بروین و لروی سانه، حاصل 15 دقیقه اول 45 دقیقه دوم برای میزبان بود.

اما بر خلاف جریان بازی، اورتون موفق شد در دقیقه 64 توسط رومن لوکاکو به گل برسد تا ورزشگاه اتحاد در سکوتی مطلق قرار بگیرد. روی پاس بولاسی، مهاجم گلزن و بلژیکی اورتون با ضربه ای دقیق به سمت راست دروازه براوو، توانست اورتون را با یک گل از حریف پیش اندازد.

بعد از گل، منچسترسیتی سراپا حمله شد و در دقیقه 70 و روی اشتباه جاگیلکا، این تیم باز هم صاحب یک ضربه پنالتی شد و این بار آگوئرو پشت توپ قرار گرفت اما باز هم استکلنبرگ موفق شد ضربه او را مهار کند تا این سنگربان هلندی، مرد اول این دیدار لقب بگیرد.

اما دو دقیقه بعد، فشار حملات سیتیزن ها جواب داد و روی ارسال سیلوا از سمت چپ، نولیتو موفق شد قفل دروازه استکلنبرگ را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. نولیتو تنها یک دقیقه قبل به جای لروی سانه به میدان آمده بود تا تعویض طلایی گواردیولا لقب بگیرد.

در دقیقه 82، دی بروین این شانس را داشت تا گل برتری سیتیزن ها را به ثمر برساند اما باز هم استکلنبرگ عکس العمل فوق العاده ای نشان داد تا مرد اول این دیدار لقب بگیرد. تلاش شاگردان گواردیولا در ادامه نتیجه نداد تا این تیم دومین دیدار بدون پیروزی خود را پشت سر بگذارد.

Profile photo of منصور صمدی

منصور صمدی

طرفدار بارسلونا و همه بازیکنان تاریخش Telegram.me/gozreshv3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

رفتن به نوارابزار