نویل: لیورپول در فصل 9-2008 بیش از هر فصل دیگری به قهرمانی در لیگ برتر نزدیک بود

مدافع راست پیشین شیاطین سرخ از بخت لیورپول برای قهرمانی در لیگ برتر انگلستان می گوید.

گری نویل باور دارد که لیورپول در فصل 9-2008 تنها یک یا دو خرید دیگ برای قهرمانی در رقابت های لیگ برتر انگلستان کم داشت. نویل که هم اینک کارشناس اسکای اسپورتس است، از تیمی می گوید که خط میانی اش را ژابی آلونسو، خاویر ماسکرانو و استیون جرارد در دست داشتند، در نوک خط حمله اش فرناندو تورس جای گرفته بود، در خط دفاعی اش جیمی کرگر و سامی هیپیا حضور داشتند و پپه رینا درون دروازه اش ایستاده بود.

سرخپوشان بند آنفیلد در آن سال با هدایت رافا بنیتز فصل را در مکان دوم جدول به پایان رساندند اما نویل می گوید آن فصل تنها سالی بود که وی گمان کرد که لیورپول می تواند قهرمان لیگ شود. او در این باره به اسکای اسپورتسگفته است:

با حضور ژابی آلونسو و ماسکرانو در خط میانی، آن تنها زمانی در دوران حرفه ای من بود که فکر می کردم آن ها واقعا خوب هستند. جرارد در پست شماره 10 و تورس در نوک خط حمله قرار داشت، خط دفاعی دست کرگر و هیپیا بود و رینا درون دروازه شان جای داشت و من فکر می کنم آن ها با یکی دو خرید دیگر می توانستند قهرمان لیگ شوند.

لیورپول هرگز قهرمان لیگ برتر نشده و آخرین قهرمانی آن ها در لیگ داخلی انگلستان به سال 1990 و پیش از شکل گیری فرمت جدید لیگ ملی فوتبال در این کشور باز می گردد. در این بازه آن ها سه بار به عنوان نایب قهرمانی رسیدند و حالا با یورگن کلوپ در پی رسیدن به این مهم هستند. آن ها زیر نظر مربی آلمانی شان فصل جدید را خوب شروع کرده اند و با کسب 16 بازی از هفت بازی نخست، هم اکنون در رده چهارم جای دارند. گفتنی است که منچستریونایتد روز دوشنبه و از ساعت 22:30 به وقت تهران میهمان لیورپول در ورزشگاه آنفیلد خواهد بود.

48 دیدگاه در “نویل: لیورپول در فصل 9-2008 بیش از هر فصل دیگری به قهرمانی در لیگ برتر نزدیک بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

رفتن به نوارابزار