پیش بازی لیورپول-منچستریونایتد؛ جنگ ستارگان!

نخستین تقابل دو تیم در فصل جدید، روز دوشنبه از راه می رسد.

در حساس ترین دیدار هفته هشتم رقابت های لیگ برتر انگلستان در فصل 17-2016 دو تیم لیورپول و منچستریونایتد در ورزشگاه آنفیلد رو در روی هم قرار می گیرند.

تاریخ زمان مکان
دوشنبه 17 اکتبر 2016 23:30 ورزشگاه آنفیلد-لیورپول

ترکیب احتمالی و اخبار پیرامون دو تیم

لیورپول-منچستر؛ نبرد سنتی شمال غرب انگلستان فرا رسید. دوشنبه شب بار دیگر جهانیان پای تماشای یکی از جنجالی ترین و در عین حال حساس ترین دربی های جهان فوتبال خواهند نشست. دیداری که در تاریخ لیگ برتر 16 کارت قرمز به خود دیده و از این حیث، تنها دیدار لیورپول-اورتون با 21 کارت قرمز از این دیدار خشن تر بوده است.

با تیم میزبان یعنی لیورپول شروع می کنیم. سرخ پوشان بندر آنفیلد دیگر آن تیم پژمرده و چند سال پیش نیستند. به لطف حضور یورگن کلوپ، لیورپول از خواب طولانی مدتش بیدار شده است. حالا این مردان با انگیزه در پی این هستند تا با پیروزی برابر رقیب سنتی خود، به صدر جدول رده بندی لیگ برتر برسند تا گامی به آنچه که قریب به دو دهه است که انتظارش را می کشند، نزدیک تر شوند: کسب عنوان قهرمانی در لیگ انگلستان.

لیورپول با در اختیار داشتن میانگین 58.8 درصد مالکیت توپ، از زمان ورود کلوپ به انگلستان مالکیت محور ترین تیم جزیره بوده است؛ اگر هنوز به جان گرفتن دوباره لیورپول ایمان نیاورده اید، باید بدانید که این تیم از زمان ورود کلوپ به باشگاه، 73 گل در رقابت های لیگ برتر به ثمر رسانده است؛ یعنی بیش از هر تیم دیگری.

برای بازی دوشنبه شب اما، آسیب دیدگی دژان لوورن، ناتانائیل کلاین، آدام لالانا و جورجینیو وینالدوم کلوپ را نگران کرده است. کادر پزشکی لیورپول در تلاش است این نفرات را به بازی یاد شده برساند چرا که غیبت آن ها هنوز قطعی نیست. با این حال در صورت نبود نفرات نامبرده، کار برای تیم میزبان بسیار دشوار خواهد شد و شاید موجب شود که امره جان بالاخره به ترکیب ثابت تیمش بازگردد.

وینالدوم در جریان دیدار هلند برابر فرانسه در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ در همان نیمه نخست جای خود را به ممفیس دیپای داد؛ لالانا نیز در جریان پیروزی 2-1 ورپول برابر سوانزی و پیش از فرا رسیدن بازی های ملی مصدوم شده است. شی اوجو را تنها مصدوم جدی لیورپول می توان نامید.

جایگاه دو تیم در جدول رده بندی

می رسیم به منچستریونایتد. پر افتخار ترین تیم لیگ برتر انگلیس کماکان در روند بازیابی خود پس از جدایی سرآلکس فرگوسن قرار دارد. آن ها حالا زیر نظر مورینیو تا حدی به ساحل آرامش نزدیک تر شده اند ولی با توجه به 2 بار چشیدن طعم شکست در هفت هفته ابتدایی لیگ، به هیچ وجه حق ندارند برابر لیورپول تسلیم شوند.

آقای خاص به خاص ترین روزهای حضورش در منچستر رسیده است؛ جایی که تیمش باید به فاصله تنها 9 روز، در چهار مسابقه از سه جبهه مختلف به میدان برود؛ لیورپول، فنرباحچه، چلسی و منچسترسیتی.

فیل جونز همیشه مصدوم را که فاکتور بگیریم، می توان گفت که لوک شاو و هنریک مخیتاریان برای به میدان رفتن در این میدان طاقت فرسا آماده اند ولی همه چیز به تصمیم مورینیو بستگی دارد.  انتظارات در انگلستان به گونه ای است که باز هم شاهد نیمکت نشینی وین رونی باشیم. اما آیا هررای آماده کنار پوگبا در مرکز زمین به کار گرفته می شود، یا فلینی که این اواخر برابر لیورپول خوب ظاهر شده است و می تواند روی ضربات ایستگاهی زهردار ظاهر شود؟

منچستر سال قبل در دو دیدار رفت و برگشت در لیگ برتر بر لیورپول چیره شد، هر چند که در لیگ اروپا برابر این تیم کاری از پیش نبرد. مارسیال در نخستین بازی خود برای شیاطین سرخ دروازه لیورپول را گشود. یونایتد در صورت پیروزی در دیدار پیش رو می تواند به سه امتیازی منچسترسیتی در صدر جدول برسد، پس به گفته کریس اسمالینگ، جایی بهتر از آنفیلد برای پیروز شدن وجود ندارد.

نتایج شش رویارویی اخیر دو تیم

نتایج شش بازی اخیر دو تیم در تمامی رقابت ها

داور: آنتونی تیلور

آنتونی تیلور یک داور 38 ساله است که از سال 2010 در لیگ برتر انگلستان سوت می زند. وی در سال 2013 به فهرست داوران بین المللی فیفا راه یافت. او طرفدار تیم آلترینکهام در لیگ محلات انگلستان است. در هفته ابتدایی فصل 17-2016 بود که وی در دیدار چلسی برابر وست هم یونایتد در صحنه ای که خیلی ها معتقد بودند دیگو کوستا باید به دلیل خط روی آدریان گلر وست هم با دریافت کارت زرد دوم اخراج شود، خویشتن داری کرد و در لحظات پایانی همان دیدار کوستا با گلزنی خود موجبات پیروزی تیمش را فراهم آورد تا موجی از اعتراضات دامن گیر قاضی میدان شود.

پیش بینی Who Scored

109 دیدگاه در “پیش بازی لیورپول-منچستریونایتد؛ جنگ ستارگان!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 3 =

رفتن به نوارابزار