سوارز: به دو دلیل شانسی برای فتح توپ طلا ندارم؛ مسی و عدم جذابیت در بازار تبلیغات!

فوق ستاره اروگوئه‌ای روز گذشته کفش طلای اروپا را برد اما شانسی برای بردن توپ طلا برای خود قائل نیست.

لوئيس سوارز، فوق ستاره اروگوئه‌ای بارسلونا که روز گذشته موفق شد برای دومین بار کفش طلای اروپا را کسب کند، مدعی شد به دو دلیل هیچ شانسی برای فتح عنوان بهترین بازیکن دنیا ندارد. لیونل مسی و تبلیغات!

به گزارش ESPN، سوارز چندین فصل است که در میان بهترین مهاجمان جهان قرار دارد اما هیچ‌گاه حتی در میان سه نامزد پایانی توپ طلا نیز قرار نگرفته است. بسیاری از کارشناسان این غیبت‌های متوالی را به الگوهای رفتاری سوارز ربط می‌دهند اما خود سوارز نظر دیگری دارد:

من هیچ شانسی برای فتح توپ طلا ندارم چون این جایزه کاملا تحت تاثیر بازار تبلیغات قرار دارد و من از چنین چیزی برخوردار نیستم. تمام جوایزی که تاکنون کسب کرده‌ام را به دست آورده‌ام. کفش طلا را به بازیکنی می‌دهند که بیش‌ترین گل‌ها را به ثمر برساند و در این مورد دیگر کاری از دست رسانه‌ها و تبلیغات برنمی‌آید! از این گذشته، من با بازیکنی چون مسی هم‌تیمی هستم. با بهترین بازیکن دنیا و تاریخ که فتح توپ طلا را غیرممکن می‌کند. بازی در کنار لئو یک موهبت است.

سوارز در ادامه از سبک بازی خود گفت:

من به هیچ عنوان قصد ندارم خودم را با دیگران مقایسه کنم. من سبک بازی مخصوص به خود را دارم و آن هم کمک به تیم به هر شکل ممکن است. حالا اگر عناوین فردی نیز در کنار آن به دست آمد، خوشحال خواهم شد چون بالاخره من یک مهاجم هستم و وظیفه‌ام گلزنی‌ست و بعضی اوقات خودخواهی می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

رفتن به نوارابزار