پاتو: رونالدو به من گفت که یا به گروه او بپیوندم یا به گروه مذهبی‌ کاکا

الکساندر پاتو از دوران جوانی خود در باشگاه میلان می‌‌گوید.

 الکساندر پاتو مهاجم جوان سابق آث میلان و حال حاضر ویارئال که به همراه زیردریایی‌های زرد جان تازه‌ای گرفته است به مرور خاطراتش در سن سیرو می‌‌پردازد.

به گزارش ESPN, پاتو می‌‌گوید:

“وقتی‌ به میلان رفتم، بازیکنان بزرگ زیادی را دیدم. در رختکن بین مالدینی و رونالدو می‌‌نشستم. رونالدویی که از من خواست به گروه او بپیوندم. او یک نسخه مجله غیر قابل انتشار به من داد و گفت که یا به گروه او بپیوندم یا به گروه کاکا که گروهی مذهبی‌ بود و به کلیسا می‌‌رفتند. من تازه از آزمایش پزشکی‌ آمده بودم پس آنچنان از نظر روانی‌ در شرایط کاملی نبودم. زمانی‌ که امتحان سلامت چشم می‌‌دادم با کف دست یکی‌ از چشمانم را زیاد فشار داده بودم پس از نظر دیداری آنچنان دید خوبی‌ نداشتم.

“دکتر به من قطره چشم داد اما آنها شرایط را بد تر کردند. وقتی‌ به کمپ میلان رسیدم چشمانم کاملا بسته بود و نمی‌‌توانستم کسی‌ را ببینم. وقتی‌ آنچلوتی و بازیکنان را دیدم، چشمانم چیزی را نمی‌‌دید.”

با این حال، وی آنچلوتی را مربی‌ بزرگی‌ می‌‌داند:

“حتی تا چند وقت اخیر با او در ارتباط بودم. اگر آنچلوتی نبود به میلان نمی‌‌رفتم. می‌‌خواستم که او را دوباره ببینم. آنچلوتی در شکل دادن به شرایط من بسیار موثر بود. وقتی‌ میلان بودم خیلی‌ کم سنّ و سال بودم و او مانند یک پدر بود. وقتی‌ به میلان رفتم به من گفت که کاری که بهتر از همه بلدم انجام دهم که همان فوتبال بازی کردن است را انجام دهم. وقتی‌ جام باشگاه‌های جهان را گرفتیم تیم‌های بزرگی‌ به سراغ من آمدند اما وقتی‌ میلان جلو آمد، فقط به آنها فکر می‌‌کردم چون بازیکنان بزرگ زیادی آنجا بود. آنها چمپیونزلیگ را برده بودند پس به همراه خانواده تصمیم گرفتیم که به میلان برویم. وقتی‌ به ایتالیا رسیدم اصلا احساس فشار نکردم و فکر می‌‌کردم در رویا‌های خود زندگی‌ می‌‌کنم. وقتی‌ فوتبال بازی می‌‌کنم، فشاری را احساس نمی‌‌کنم.

پاتو دوران سخت میلان را هم به یاد دارد:

“برلوسکونی همیشه برای من یک شخص ثابت بود. همیشه یک جنتلمن بود که با من بسیار خوب رفتار می‌‌کرد. حتی وقتی‌ می‌‌خواستم به برزیل برگردم، او نمی‌‌خواست جدا شوم اما در آخر به توافق رسیدیم و او فهمیده بود که تصمیم بهتر این است که من به برزیل بروم و اجازه داد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + پنج =

رفتن به نوارابزار