اولین شکست تیم ملی بدون حضور پیتر!!!

تیم ملی فوتبال افغانستان در دیداری دوستانه در مقابل میزبانش تاجیکستان با نتیجه خفیف ۱ بر ۰ تن به شکست داد.

تیم های ملی فوتبال افغانستان و تاجیکستان از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت افغانستان در ورزشگاه مرکزی شهر دوشنبه به مصاف هم رفتند که در نهایت این مسابقه با پیروزی ۱ بر ۰ تاجیکستان و با تک گل دقیقه ۷۳ منوچهر جلیلوف به کار خود پایان داد.

افغانستان در این مسابقه که پیتر شگرت را در اختیار نداشت و با هدایت انوش دستگیر روانه میدان شده بود با ترکیب ۳-۳-۴ اویس عزیزی، حسن امین، آرش هاتفی، مسیح سیغانی ، مجیب جمالی، فیصل شایسته، کنشکا طاهر، اباسین علی خیل، میلاد سالم، نورالله امیری و زبیر امیری به مصاف حریفش رفت.

نیمه اول این دیدار که بدون گل مساوی و با برتری نسبی تاجیکستان برابر افغانستان به کار خود پایان داد. در نیمه نخست افغانستان در ضد حملات چندین فرصت گل زنی را نیز به روی دروازه حریف ایجاد کرد که یکی از این فرصت ها نیز توسط ضربه سر میلاد سالم به گل تبدیل شد، اما این گل به دلیل آفساید از سوی داور قزاقستانی مردود اعلام شد.

البته عملکرد نه چندان مناسب داور این دیدار نیز در بسیاری از اتفاقات باعث اعتراض بازیکنان افغانستان میشد.

نیمه دوم افغانستان بازی را هجومی تر آغاز کرد و تا ۱۰ دقیقه آغازین این نیمه توانست با چند فرست گل زنی و ارسال به روی دروازه تاجیکستان، خط دفاع حریفش را بهم زند، اما بازی مطقی تاجیک ها در ادامه باعث شد تا افغانستان بازی را در اختیار تیم میزبان قرار دهد.

تاجیکستان از دقایق ۵۵ تا ۷۵ با ایجاد فشار زیادی بروی دروازه افغانستان در نهایت موفق شد در دقیقه ۷۳ حاصل تلاشش را بگیرد و دروازه افغانستان را باز کند.

البته ستاره تیم ملی فوتبال افغانستان در نیمه دوم اویس عزیزی بود که چندین بار با واکنش های خوبی باعث باز نشدن دروازه افغانستان شد.

بعد از گل تاجیک ها یکی دو فرصت گل زنی دیگر را نیز ایجاد کردند اما رفته رفته افغانستان نبض بازی را در دست گرفت، اما هر چه تلاش کرد به در بسته خورد و در نهایت بازی با حساب ۱ بر ۰ به سود تاجیکستان میزبان به کار خود پایان داد.

در این مسابقه میلاد سالم در اولین بازی ملی اش، چندیدن فرصت گل زنی خوب را ایجاد کرد که یکی از این فرصت ها را قبل از باز شدن دروازه افغانستان وی از دست داد.

از بازیکنان خوب افغانستان در این مسابقه میتوان به مسیح سیغانی، حسن امین، کنشکا طاهر، نورالله امیری و میلاد سالم اشاره کرد. زبیر امیری که امید اول گلزنی افغانستان بود در این مسابقه همانند همیشه نبود و برخلاف انتظارات ۹۰ دقیقه برای افغانستان بازی کرد.

افغانستان در این مسابقه ۴ تعویض انجام داد که به ترتیب نور زدران، مصطفی آزادزوی، فردین حکیمی و امرالدین شریفی برای تیم انوش دستگیر وارد میدان شدند.

افغانستان با قبولی این شکست دیگر هیچ شانسی برای صعود به سید دوم رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا نخواهد داشت و در عوض تاجیکستان نیز از شانس زیادی برای صعود به سید دوم برخوردار خواهد شد.

Profile photo of منصور صمدی

منصور صمدی

طرفدار بارسلونا و همه بازیکنان تاریخش Telegram.me/gozreshv3

119 دیدگاه در “اولین شکست تیم ملی بدون حضور پیتر!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 15 =

رفتن به نوارابزار