دین محمدی: ایراد کار ما مقابل ترکیه در پست هافبک دفاعی بود؛ ایران ابتدا باید به فکر گل نخوردن باشد

طرفداری- بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می گوید تیم ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ابتدا باید به فکر کار دفاعی و بعد به دنبال استفاده از فرصت‌های خود باشد.

سیروس دین‌محمدی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم درباره شکست 2 بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ترکیه اظهار داشت:

به نظرم در نیمه دوم بهتر از نیمه اول ظاهر شدیم و این موضوع هم طبیعی بود. وقتی 2 بر صفر عقب می‌افتید، مجبورید حمله کنید. تعجب من در این مسابقه از این بود که ما در پست هافبک دفاعی بازیکن تخصصی نداشتیم و انصاری‌فرد و مسعود شجاعی در این پست بازی می‌کردند. این پست تخصصی است و امید ابراهیمی چند سال در این پست بازی کرده است، اما در بازی دیشب روی نیمکت بود. شاید من اشتباه می‌کنم، اما ما روی نیمکت عزت‌اللهی و ابراهیمی را داشتیم که می‌توانستند برای ما بازی کنند، اما به میدان نرفتند.

وی ادامه داد:

روزبه چشمی هم می‌توانست در پست هافبک دفاعی به ما کمک کند. به نظرم ایراد کار ما مقابل ترکیه در پست هافبک دفاعی بود، ضمن اینکه در خط دفاع هم مشکلاتی داشتیم. ما می‌خواهیم در جام جهانی شرکت کنیم و آنجا تیمی که جلو می‌افتد دیگر بازی را شُل نمی‌کند. در آن مسابقات شرایط متفاوت است و همه دوست دارند گل‌های زده خود را بیشتر کنند. به نظرم ما اگر زیاد بخواهیم حمله کنیم،‌ شکست می‌خوریم. باید اول بسته بازی کنیم و خیلی به حریف موقعیت ندهیم. مطمئن باشید اگر بازی را ببندیم، راحت‌تر بازی خواهیم کرد. طبیعی است ایران کار سختی مقابل اسپانیا،‌ پرتغال و مراکش دارد. ما باید ابتدا گل نخوریم و بعد از آن قطعاً روی فرصت‌هایی که به دست می‌آوریم می‌توانیم دروازه حریفان را باز کنیم. 

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به این پرسش که «نبود سیدجلال حسینی و وریا غفوری در ترکیب تیم ملی احساس نشد؟» گفت:

من هم از جمله کسانی بودم که از غیبت این بازیکنان ناراحت شدم، اما در هر صورت کی‌روش هم صددرصد ایده‌هایی دارد و خودش باید جواب سؤال‌ها را بدهد. به نظرم جام جهانی جای بازیکنان پخته‌ است و جای جوان‌ها نیست. اعتقاد من هم این است اگر جلال حسینی و وریا غفوری در تیم ما بودند می‌توانست به تیم ملی کمک کنند. 

دین ‌محمدی در ادامه تصریح کرد:

در جام جهانی یا باید تیم‌ها خیلی قوی باشند، یا باید به لحاظ بدنی بسیار وضعیت خوبی داشته باشند. دو حالت بیشتر نداریم، به‌طور مثال ما در جام جهانی 1998 به لحاظ بدنی خیلی خوب بودیم و به همین دلیل هم عملکرد خوبی از خود نشان دادیم. از نظر من در دیدار ایران – ترکیه در مصاف‌های یک در مقابل یک، بچه‌های ما به لحاظ بدنی کم می‌آوردند. ما به لحاظ فیزیکی باید خیلی بهتر از ترکیه باشیم، چون حریف ما انگیزه‌ای برای این بازی نداشت و فکر می‌کنم اصلاً تمرینات منظمی هم ندارند. شاید اگر عزت‌اللهی و ابراهیمی در پست هافبک دفاعی بازی کنند، شرایط بهتری را تجربه کنیم. ما اگر در جام جهانی بخواهیم برای پیروزی به زمین برویم، مطمئن باشید کارمان سخت خواهد شد. ما باید اول کار دفاعی‌مان را به خوبی انجام دهیم و در این صورت مطمئن باشید موقعیت هم نصیب‌مان خواهد شد. در جام جهانی هم 20 موقعیت نصیب یک تیم نمی‌شود. ما یک یا دو فرصت به دست خواهیم آورد که باید از آن‌ها استفاده کنیم.

سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال لیگ دسته اولی شهرداری تبریز در خصوص آخرین وضعیت این تیم و اینکه گفته می‌شود باشگاه شهرداری قصد دارد امتیاز خود را واگذار کند،‌ گفت:

معلوم نیست چه اتفاقی افتاده است. یکسری از افراد در شهرداری تبریز مخالف تیم‌داری هستند و معتقدند باید ورزش همگانی در اولویت شهرداری باشد. هنوز هیچ چیزی مشخص نیست، اما هر چقدر زمان از دست برود برای این تیم بد خواهد شد. من هم با چند تیم مذاکراتی داشته‌ام،‌ اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست. 


Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + هفت =

رفتن به نوارابزار