رکورد تاریخی رئال مادرید؛ قهرمانی در اروپا با 87.5 میلیون یورو سود در نقل و انتقالات!

طرفداری سیزدهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، با بهترین بالانس مالی نقل و انتقالات به ثبت رسید.

به گزارش as، در فوتبال امروزی دیگر بر همه عیان است که بدون هزینه کردن، نمی‌توانید با بهترین‌ها رقابت کنید. درآمد باشگاه‌ها به طرز سرسام آوری افزایش پیدا کرده و طبعا در بازار نقل و انتقالات هم پول زیادی رد و بدل می‌شود. باشگاه‌ها حالا تردیدی ندارند که اگر می‌خواهند در ماه‌های بهار شانسی برای کسب جام داشته باشند، بایست در نقل و انتقالات هزینه کنند. هر چند که صرف خرید بازیکن بزرگ، تضمین کننده موفقیت نیست و حذف پاری سن ژرمن دوباره این را ثابت کرد.

در چنین قابی، اگر تیمی بتواند در نقل و انتقالات تراز مالی مثبتی داشته باشد – بیش از خرید، بفروشد – و باز هم قهرمان اروپا شود، اتفاقی حیرت انگیز به حساب می‌آید. کاری که پیشتر تیم‌هایی چون المپیک مارسی ( با 16.10 میلیون یورو سود )، میلان در سال 2007 (15.65 میلیون یورو سود)، اینتر مورینیو در سال 2010 (15 میلیون یورو سود) و بارسلونای رایکارد و یوونتوس 1996 انجام دادند که البته کار بزرگی بود.

اما مورد رئال مادریدِ این فصل بسیار خاص و تاریخی است. کهکشانی‌ها که به خریدهای پر سر و صدا در تابستان معروف هستند، این بار با 87.5 میلیون یورو سود در بازار نقل و انتقالات، موفق به کسب قهرمانی اروپا شدند! چنین چیزی در تاریخ تورنمنت سابقه نداشته است. طبق ارقام ترنسفر مارکت، رئال مادرید در تابستان 2017 در مجموع 40.5 میلیون یورو برای خرید بازیکن – تئو هرناندز (24) و دنی سبایوس (16.5) – هزینه کرد و از آن سو، رقم 128 میلیون یورو از محل فروش بازیکنانش درآمد کسب کرد. موراتا (66)، ماریانو (8)، دنیلو (30)، دیگو یورنته (7)، بورگی (3)، هامس (13) و کوئنترائو (1). 

اینکه تیمی بتواند علی رغم سود هنگفت در نقل و انتقالات، قهرمان اروپا شود بسیار جای تامل دارد. به خصوص که نام این تیم رئال مادرید هم باشد. تیمی که به خرید‌های کهکشانی‌ها معروف است. اما برای پیدا کردن آخرین خرید پر سر و صدایش باید به تابستان 2014 برگردید که هامس رودریگز با 75 میلیون یورو راهی برنابئو شد. طبعا به جز همه دلایل دیگر، نقش برنامه ریزی‌های ورزشی در این موارد به شدت خودش را نشان می‌دهد.


Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + شش =

رفتن به نوارابزار