نشریات بریتانیا دوباره برای استرلینگ حاشیه ساز شدند؛ دفاع همه جانبه لینکر و فضای مجازی از ستاره جوان انگلیس!

طرفداریروزنامه سان در شماره امروز خود در صفحه اول عکسی از پای راست رحیم استرلینگ، ستاره جوان تیم ملی و باشگاه منچسترسیتی را کار کرده که روی آن یک اسلحه، خالکوبی شده است. البته خبرنگاران سان، کشف مهمی نکرده اند و خود بازیکن با عکس جدیدش در اینستاگرام، از خالکوبی جدیدش رونمایی کرده بود.

رحیم استرلینگ

با این حال تبدیل شدن به تیتر اول و حتی مطرح کردن این بحث که خالکوبی یک اسلحه می تواند مثال بدی برای نوجوانان باشد؛ کار را به جایی رسانده که امروز صبح یک برنامه تلویزیونی در انگلیس این سوال را از مردم پرسیده که آیا به نظر شما رحیم استرلینگ باید از تیم ملی کناره گیری کند یا نه!

گری لینکر، مجری و فوتبالیست مشهور انگلیسی از همان شب گذشته که عکس صفحه اول نشریه سان منتشر شد، به شدت نسبت به این تیتر و توجه به استرلینگ شاکی شد و در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

واقعا حرکت عجیبی است، محض رضای خدا ولش کنید!(با ادبیات بدتر)

واقعا تنها در این کشور است که تلاش می کنند اعتماد به نفس بازیکنان خودمان را قبل از یک تورنمنت مهم خراب کنند. این عجیب، در تضاد با وطن و ناراحت کننده است.

لینکر همچنین با موجی که در فضای مجازی راه انداخت، مردم را علیه رسانه هایی که کرد که به هر دلیلی به رحیم استرلینگ فشار می آورند. یکی از کاربران، لیستی از تیترهای اول نشریات بریتانیایی آماده کرده بود که تا چه حد بی دلیل، استرلینگ را وارد حاشیه کرده بودند. لینکر در نهایت توییتِ جالبی را به اشتراک گذاشت:

کارهایی که از نظر نشریات بریتانیا، رحیم استرلینگ نمی تواند بکند:

۱- تا ساعت ۳ صبح، در باشگاه شبانه نمانده باشد

۲- برای خانه مادرش، سینک نخرد

۳- با یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت، سفر نکند

۴- نگذارد ماشینش کثیف شود!

۵- از نامزدش خواستگاری نکند

۶- صبحانه نخورد!

۷- در یک فروشگاه نه چندان لوکس، خرید نکند

شاید باورش برایتان سخت باشد اما نشریات بریتانیایی از جمله سان و حتی دیلی میل، استرلینگ را به خاطر کارهای بالا تیتر اول کرده اند و به او فشار می آورند. لینکر حتی توییتی را از یک هوادار لیورپول به اشتراک گذاشته است:

وقتی استرلینگ رفت، از دستش خیلی عصبانی بودم اما رفتاری که رسانه ها با او دارند و اینکه او چگونه تا چه حد آرام و بدون حاشیه، پاسخ می دهد؛ باعث می شود که احترام زیادی برایش قائل باشم.  

بخشی از کاربران فضای مجازی معتقد هستند که چون استرلینگ یک سفیدپوست بریتانیایی نیست، این مشکلات را برایش درست می کنند و می خواهند تصویری بد از وی بسازند. گری لینکر در آخرین توییت خود، چنین فعالیت هایی را حال به هم زن خواند. 

پاسخ استرلینگ به جنجال نشریه سان:

وقتی ۲ ساله بودم، پدرم را به خاطر تیراندازی از دست دادم. به خودم قول دادم که هرگز در زندگی ام، دست به اسلحه نخواهم زد. من با پای راستم شوت می زنم(شوت در انگلیسی، معنی شلیک کردن هم دارد). پس، معنای عمیق تری دارد و هنوز تمام نشده است.

برخی می گویند دوباره باید جنبش تحریم نشریه سان راه بیافتد. احزاب دست راستی برای بد به تصویر کشیدن رحیم استرلینگ، حتی اهمیتی به تیم ملی نمی دهند.


Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 11 =

رفتن به نوارابزار